-1.1 °C
1028.0 hPa
84 %

"Zlatne ruke" iz Čakovca priredile izložbu "Žena čuvarica tradicije"

Datum objave: 8. ožujka 2014.

sandra nas

Tradicionalno povodom Međunarodnog dana žena, Udruga žena za očuvanje tradicije i kulturne baštine "Zlatne ruke" iz Čakovca, u Domu sindikata u Čakovcu, u petak je postavila je izložbu pod nazivom "Žene čuvarice tradicije".

Izloženi su ručni radovi, ali i alati i pomagla koja su početkom prošlog stoljeća bili dio svakog kućanstva. Čuvajući običaje i tradiciju, pripremile su kolače i slastice po receptima svojih baka, od kojih su neki stariji od stoljeća.

Kako je u uvodnom obraćaju kazala predsjednika "Zlatnih ruku" Ana Vrbanec, obilježavajući Dan žena, odaju priznanje ženama svih zanimanja, čija je uloga neprocjenjiva i nezamjenjiva.

Zamjenica župana Sandra Herman, koja je na otvaranju izložbe predstavljala Međimursku županiju, naglasila je da je uloga žene danas u društvu drugačija nego prije, no da su do današnjih ne u potpunosti ravnopravnih odnosa, došle vlastitim radom i borbom. Udruge poput "Zlatnih ruku", čuvaju našu baštinu, nastoje poboljšati položaj žena u društvu, ali i promiču aktivnost i kreativnost svojih članica treće životne dobi, što je izuzetno važno, rekla je zamjenica Herman.
Uz članice Udruge "Zlatne ruke" u Domu sindikata izlagale su u vezilje iz "Zveze upokojencev Lendava" iz susjedne Slovenije.

Inače, povodom Međunarodnog dana žena, zamjenicu župana u petak su ugodno iznenadili učenici Ekonomske i trgovačke škole iz Čakovca koji su joj čestitavši 8. mart, upoznali sa svojim aktivnostima na poticanju ravnopravnosti među spolovima.

 

{gallery}2014_galerije/Ozujak_2014/Sandra{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content