Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.0 °C
1024.0 hPa
26 %

Održana županijska natjecanja iz čitanja te likovnih umjetnosti

Datum objave: 28. veljače 2014.

natjecanja nas

U petak su u Prelogu i Čakovcu održana županijska natjecanja "Čitanjem do zvijezda" i "LIK 2014". Prvo natjecanje u znanju i kreativnosti, održano u prostorima Osnovne škole Prelog, okupilo je učenike međimurskih srednjih škola s ciljem poticanja na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje. Drugo, održano u zgradi "Scheier" u Čakovcu bilo je izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz podučja vizualnih umjetnosti i dizajna.

Riječ je o natjecanjima s kojih će najbolji ići na višu regionalnu, odnosno državnu razinu. Obje smotre otvorila je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, koja je naglasila da se su ona prilika da se učenici iskažu u znanju, inovativnosti i kreativnosti, ali i da se rad u međimurskim školama usporedi sa školama u ostatku zemlje. Sudeći po prikazanom, ali i rezultatima koje naši učenici postižu na državnim natjecanjima iz svih područja, vidljivo je da se u međimurskim osnovnim i srednjim školama kvalitetno radi, rekla je zamjenica Herman, te dodala da je sigurna da će osvojena prva mjesta na državnim natjecanjima to potvrditi i ove školske godine.

"Čitanem do zvijezda" sastojalo se od dva dijela – kviza znanja i prezentacije plakata. Učenici su odgovarali na pitanja iz Priča iz davnine Ivane Brlić – Mažuranić, Dolores i šumske sjene Irene Begić te Staklenog dvorca, autorice Maje Brajko – Livaković. Tema ovogodišnjih plakata bili si "Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić-Mažuranić".

U Scheierici pak su bili izloženi radovi na temu društvenih igara.

 

{gallery}2014_galerije/Veljaca_2014/Natjecanja{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content