Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.3 °C
1035.0 hPa
35 %

Izuzetna kvaliteta radova na ovogodišnjem Lidranu

Datum objave: 6. veljače 2014.

lidrano nas

U četvrtak je u čakovečkom Centru za kulturu održana županijska smotra "Lidrano 2014." Domaćin za osnovnoškolce bila je OŠ Donji Kraljevec, a na srednjoškolskoj razini Srednja škola Čakovec.

Kao i svake godine, brojne su škole svojim literarnim, novinarskim i dramskim radovima nastojale pokazati svoju kreativnost, originalnost i poznavanje pravila struke. Unatoč nešto manjem broju pristiglih radova nego ranijih godina, naši učenici i njihovi mentori pokazali su iznimno znanje i kvalitetu.

Kako je na otvaranju smotre za osnovne škole kazala zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, kvalitetom radova ove godine je izuzetna, ali hvalevrijedan je i entuzijazma mentora i nove ideje koje imaju, ali i želja za stjecanjem novih znanja, iskustva i vještina kod djece i mladih. "Vjerujem da je upravo to razlog što i dalje sudjelujete na Lidranu, unatoč krizi i financijskim poteškoćama", naglasila je Herman obraćajući se okupljenim učenicima, mentorima i ravnateljima.

Nakon prikaza selektiranih dramsko-scenskih izraza na županijskoj razini, održani su okrugli stolovi za svaku kategoriju posebno, a objavljeni su i radovi odnosno dramsko-svenski izrazi koji su predloženi za državnu smotru, koja će se ove godine krajem travnja održati u Primoštenu.

 

{gallery}2014_galerije/Veljaca_2014/Lidrano{/gallery}

U organizaciji HVIDR-e Jug Čakovec održana promocija knjige o Domovinskom ratu generala Ademija
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content