Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.3 °C
1020.0 hPa
51 %

Održana radionica u okviru projekta izrade Strategije pametne specijalizacije

Datum objave: 5. veljače 2014.

SPS

4. veljače 2014. u Toplicama Sveti Martin održana je radionica izrade Strategije pametne specijalizacije u organizaciji Ministarstva gospodarstva na kojoj su sudjelovali predstavnici gospodarstva, znanstvene zajednice, te lokalne i regionalne samouprave iz nekoliko županija sjeverozapadne Hrvatske.

Provedba projekta Izrada Strategije pametne specijalizacije, koji se financira iz Operativnog programa za regionalnu konkurentnost započela je u kolovozu prošle godine. Strategijom pametne specijalizacije namjeravaju se utvrditi ciljane niše unutar prioritetnih sektora i identificirati jedinstvene karakteristike i komparativne prednosti Republike Hrvatske. Također, Strategija je preduvjet za korištenje sredstava iz Europskog fonda za regionalni razvoj za investicije u istraživanje, tehnološki razvoj i inovacije.

Glavna svrha radionice bila je zajednički identificirati i raspraviti tematska područja ulaganja u znanstveno-istraživačke i gospodarske projekte te ujedno i prilika za definiranje prioriteta za ulaganje u istraživanje i razvoj za razdoblje do 2020. godine. Stoga je sudjelovanje svih relevantnih dionika iznimno važno i neophodno.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content