3.2 °C
1023.0 hPa
58 %

Zamjenica župana Sandra Herman predstavila programe za provedbu u obrazovanju, kulturi i turizmu

Datum objave: 4. veljače 2014.

470 sandra-herman

Na redovnoj konferenciji za novinare koja je početkom godine bila i najavljena od županijskoga vodstva, a s ciljem redovitog, izravnog i pravovremenog informiranja javnosti putem medija o svim događanjima u Međimurskoj županiji, osim župana Matije Posavca koji se osvrnuo na predloženu reformu pravosuđa i gospodarsku situaciju, o stanju u međimurskom školstvu, kulturi i turizmu govorila je i njegova zamjenica Sandra Herman.

 

Ona je tom prigodom podsjetila na to da su do 31. prosinca prošle godine poslane prijave za izgradnju školskih sportskih dvorana u Goričanu, Svetoj Mariji, Svetom Martinu na Muri i Strahonincu, te za izgradnju osnovne škole u Pribislavcu, nadogradnju škole u Macincu kao i izgradnju dvorane. Sve su to projekti za koje se čeka da budu u drugoj polovici ove godine valorizirani i da se otvore Europski fondovi iz kojih će se financirati.
- Ovu priču nastavljamo dalje, kazala je Herman, pa je tako u pripremi pred studija izvodljivosti za OŠ Nedelišće, a kreće se i u raspisivanje natječaja za idejno rješenje sportske dvorane u Vratišincu i Domašincu. Isto tako nastavlja se s dobrom praksom besplatnog prijevoza srednjoškolaca, a raspisan je i natječaj za sufinanciranje prijevoza studenata. Riješene su i stipendije za djecu branitelja, dok je u pripremi raspisivanje natječaja za studentske kredite. U 2014. nastavlja se i s projektima predškole i produženog boravka u školama za djecu Romske nacionalne manjine, kao i projektom asistenata u nastavi. U pripremi su i prijedlozi projekata za kapitalna ulaganja za tekuću godinu za osnovne i srednje škole u iznosu od 4.143.00 kuna. – napomenula je Herman te ukratko obavijestila sve o predstojećim natječajima koji će biti raspisani u skoro vrijeme.

Kreću i natječaji za potrebe u kulturi
Tijekom ovog tjedna objaviti će se natječaji za potrebe u kulturi, a isto tako pripremaju se i ugovori za potpisivanje suradnje i sufinanciranja Udruga osoba s invaliditetom, prema njihovim programima rada. Županija će nadalje sufinancirati i rad Udruge djece s Downovim sindromom Međimurske županije, kazala je zamjenica župana Herman, kao i veliki vrlo značajan projekt, nažalost potreban na području Međimurske županije, a to su skupina Iskrice u dječjem vrtiću Fijolice , za djecu s autizmom.

 

U Međimurskoj županiji nije se zaboravilo niti na turizam
Zamjenica župana kaže da nisu zaboravili niti na turizam, pa je tako istaknula da je u 2014. za razvoj turizma predviđeno milijun i tristo sedamdeset tisuća kuna, što za rad i projekte Turističke zajednice tako i za projekte u sklopu Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam. U pripremi je naime, natječaj za potporu turističkim projektima , koji bi trebao biti uskoro raspisan. Taj natječaj već je bio realiziran i krajem prošle godine, dok je za ovu godinu ta potpora još i povećana.
U sklopu Proračunom planiranih financijskih sredstava Međimurska županija pružiti će i potporu manifestacijama, Međimurskoj vinskoj cesti, Međimurskom suveniru te ostalim projektima važnim za razvoj turizma. -Ono što smo predstavili krajem prošle godine, dodaje zamjenica Herman, i po čemu je Međimurje u ovom trenutku ispred ostalih turističkih destinacija u Hrvatskoj je svakako portal Visit Međimurje – rekla je zamjenica župana.

Ovih dana potpisan je i ugovor s Institutom za turizam o izradi marketinške strategije, a još uvijek se prikupljaju prijedlozi za izradu masterplana razvoja turizma u Međimurju. Isto tako, dodaje Herman, - Puno toga je zacrtano za promociju i brendiranje Međimurja kao poželjne i atraktivne turističke destinacije, s vrlo konkretnim programima i projektima s naravno, u ovoj godini puno većim financijskim sredstvima.

 

Plan je ambiciozan, ali izvediv i realan, a na nama je da damo svi skupa sve od sebe da na kraju godine imamo uspješnu realizaciju svih zacrtanih projekata i ciljeva– završila je Sandra Herman.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content