3.5 °C
1027.0 hPa
20 %

Uručena sportska oprema malonogometnom klubu Štrigova

Datum objave: 27. siječnja 2014.

dragovoljci nas

U petak je u Štrigovi u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske Međimurske županije, prodijeljena sportska oprema malonogometnom klubu iz Štrigove. Opremu je donirala središnjica ove udruge, a pored sportaša prigodne poklone dobili su i učenici koji su pokazali najbolje poznavanje događaja iz Domovinskog rata.

Riječ je o projektu pod nazivom "Djeca hrvatskih branitelja ulici NE, a sportskim klubovima DA“, kojim ova udruga oprema s kompletnom sportskom opremom, a djeci hrvatskih branitelja daruje nogometne lopte. Opremu je podijelila pročelnica Odjela za humanitarnu djelatnost UDVDRRH Dubravka Kutleša Herljević. Tom je prilikom kazala da je UDVDR je najveća hrvatska braniteljska udruga s više od 200.000 članova organiziranih u 540 klubova i ogranaka. Ovom i drugim akcijama žele pomoći djeci branitelja, ali i svim građanima tako da potiču zdrav način življenja.

Zamjenik župana Međimurske županije Zoran Vidović rekao je da Međimurska županija podržava ovakve akcije jer najmlađe podsjećaju da smo slobodu krvavo stekli. S braniteljskim udrugama s međimurskog područja kvalitetno se surađuje, financijski se potpomažu predloženi projekti, aktivno se sudjeluje u obilježavanju obljetnica, a mnogo se radi i na senzibiliziranju javnosti za probleme koje u svakodnevnom životu branitelji imaju.
Udruga je uručila i knjge i slikovnice Dječjem vrtiću "Kocika" iz Štrigove.

Na svečanosti su pored zamjenika Vidovića i pročelnice Kutleša Herljević, sudjelovali i načelnik Općine Štrigova Stanko Rebernik, potpredsjednik UHDVDR za Sjevernu Hrvatsku Đuro Crkvenac, predsjednik Podružnice Međimurske županije UHDVDR Stjepan Horvat te predsjednik Ogranka Štrigova UHDVDR Branko Gregorinčić.

 

{gallery}2014_galerije/Siječanj_2014/Dragovoljci{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content