Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.5 °C
1025.0 hPa
51 %

Održana radionica „ Ljudska prava - Svi smo mi različiti, ali zaslužujemo jednaka prava“

Datum objave: 13. prosinca 2013.

ljudska nas

Obiteljski centar Međimurske županije u suradnji sa Koordinacijom za ljudska prava Međimurske županije i Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Međimurske županije, u utorak je u Osnovnoj školi Gornji Mihaljevec, kroz predavanje i radionicu na temu „Ljudska prava – Svi smo mi različiti, ali zaslužujemo jednaka prava“, obilježio Međunarodni dan ljudskih prava.

Djeci je kroz kratko predavanje predočeno značenje Opće deklaracije o ljudskim pravima kroz koju je po prvi put u priznato pravo svih ljudi na „ život, slobodu i sigurnost bez ikakvih razlika“. Prije svega važno je djeci na njima prihvatljiv način približiti takvu tematiku, kako bi ista mogla steći osnovna znanja o tome koja su ljudska prava, kako ih ostvariti te kako svojim ponašanje ne kršiti prava drugih. Nadalje, djeca su upoznata s osnovnim karakteristikama ljudskih prava, vrstama i to da je uživanje prava nužno povezano s odgovornošću da svaki pojedinac prizna ista prava i drugima.

Radionica je imala za cilj da se kod učenika razvije empatija i tolerancija prema diskriminiranim pojedincima. Kroz razne vježbe, glumu i razgovor, učenici su poticani na suosjećanje. Djeca su bili motivirana, spremna na suradnju i aktivna te su kroz igru i glumu naučili važne socijalne vještine tolerancije i prihvaćanja različitosti.

Radionici je nazočila i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman.

{gallery}2013galerije/Prosinac_2013/Ljudska{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content