Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1032.0 hPa
79 %

Marokanski veleposlanik posjetio Međimurje

Datum objave: 3. prosinca 2013.

marokanac nas

Na inicijativu voditeljice međuparlamentarne skupine prijateljstva, saborske zastupnice Sunčane Glavak, u ponedjeljak je u cjelodnevnom posjetu Međimurskoj županiji boravio veleposlanik Kraljevine Maroko u Republici Hrvatskoj, nj.e. Moulay Abbes Kadiri. U njegovoj pratnju bili su članovi hrvatsko-marokanske međuparlamentarne skupine prijateljstva, te suradnik iz veleposlanstva.

 

Veleposlanik je obišao tvrtke Arteferro Dohomont iz Goričana, Šestan-Busch iz Preloga, Panu Stolarija i Đurkin d.o.o iz Čakovca, a susreo se i s preloškim gradonačelnikom Ljubomirom Kolarekom. U kraćem službenim razgovoru zadržao se i sa županom Međimurske županije Matijom Posavcem.

 

U izjavi za novinare, župan Posavec naglasio je da Hrvatska i Maroko imaju mnogo zajedničkih točaka, te da naše gospodarstvo ovoj afričkoj zemlji ima mnogo toga za ponuditi. Pozdravljam inicijativu nj.e. Kadirija za razvijanjem gospodarske suradnje između dviju zemalja, rekao je župan, jer za to postoje obostrani interesi. Međimurje kao sredina proizvodno orijentirana prema izvozu u suradnji s Marokom interes može pronaći u metalskoj, prerađivačkoj i turističkoj industriji.

 

Veleposlanik Kadiri naglasio je da mu je ovo prvi posjet nekoj hrvatskoj regiji te da je oduševljen viđenim. Hrvatska i Maroko obje su mediteranske zemlje, međutim nisu konkurentne u turizmu, već zajedničkom suradnjom obje mogu profitirati. Međimurje kao regija ima konkretnu proizvodnju koja može pronaći tržište i kod njih. Veleposlanik je najavio osnivanje Hrvatsko-marokanskog poslovnog savjeta za početak sljedeće godine koje će povezivati gospodarstvenike obiju zemalja.

 

Voditeljica međuparlamentarne skupine prijateljstva Sunčana Glavak kazala je da gospodarska razmjena treba biti prioritet, te da ona mora biti puno veća nego je danas. Upravo zato je intenzivirala rad, jer smatra da međuparlamentarna suradnja ne smije biti samo protokolarna.

 

{gallery}2013galerije/Prosinac_2013/Marokanac{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content