Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Župan Posavec: Iskoristite svoje demokratsko pravo i izađite na Referendum

Datum objave: 29. studenoga 2013.

referendum nas

 

Građanke i građani Međimurske županije!

 

U nedjelju, 1. prosinca održat će se prvi Državni referendum u hrvatskoj povijesti koji je raspisan temeljem inicijative grupe građana. Svako ovakvo izjašnjavanje prilika je da svojim glasom utječete na konačnu odluku. U Europskoj uniji čiji smo i mi odnedavna dio, odlučivanje putem referenduma normalna je praksa, putem koje se građanima daje mogućnost da se odrede o određenim pitanjima važnim za društvo. Ukoliko na referendum izađe velik broj građana, odluka koja se donese većinom glasova, nedvosmisleni je pokazatelj volje i raspoloženja birača.

 

Stoga Vas pozivam da u nedjelju izađete na birališta i u što većem broju iskoristite svoje pravo, kako bi odluka koja na referendumu bude donesena bila reprezentativnija i kako bi što vjernije oslikavala volju naroda.

 

župan Međimurske županije

Matija Posavec

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content