Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1034.0 hPa
62 %

Sve je spremno za Državni referendum

Datum objave: 25. studenoga 2013.

refernedum nas

Na Državnom referendumu građanske inicijative "U ime obitelji" u Međimurskoj županiji, građani će moći glasati na 153 biračka mjesta, koja su uz manje izmjene ista kao i na nedavnim lokalnim izborima. Zbog jednostavne obrade očekuje se da će rezultati biti poznati već sat-dva nakon zatvaranja birališta.

 

Naglasci su to s konferencije za novinare koju je u petak u prostorima Međimurske županije održalo Županijsko povjerenstvo za provedbu Državnog referenduma u Međimurskoj županiji. Kako je rekao predsjednik povjerenstva Milko Sambolek u registru je zavedeno 101.149 birača, dok ih je na popisu birača njih 95.971. Razlika su osobe koje nemaju valjanu osobnu iskaznicu, no to što se ne nalaze na popisu birača ne znači i da ne mogu glasovati. Oni naime od izbornih povjerenstava mogu dobiti potvrdu s kojom odlaze na biračko mjesto. Biračka mjesta bit će otvorena od 7 do 19 sati, nakon čega slijedi prebrojavanje glasova. Građani će se zaokruživanjem riječi ZA ili PROTIV izjasniti o referendumskom pitanju koje glasi: "Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?” .

Software za prikupljanje i obradu podataka izradio je APIS te je jedinstven za cijelu zemlju. Koristi se intranet porezne uprave, te će se u Međimurju podaci obrađivati u poreznim ispostavama u Čakovcu, Prelogu i Murskom Središću, naglasio je informatički koordinator za MŽ Radovan Marcijuš. Podaci o odazivu bit će dostupni za 11 i 16 sati, a rezultati oko 21 sat.

 

{gallery}2013galerije/Studeni_2013/Referendum{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content