Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
83 %

Odana počast Međimurcima poginulim i nestalim u Vukovaru

Datum objave: 19. studenoga 2013.

vukovar nas

U ponedjeljak, 18. studenog u Vukovaru na obilježavanju 22-ge obljetnice pada ovog herojskog grada, izaslanstvo Međimurske županije polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, odalo je počast poginulim i nestalim Međimurcima, ali i svima onima koji su tijekom 90-to dnevne opsade grada poginuli ili mučki ubijeni.

 

Izaslanstvo u kojem su bili župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana MŽ Zoran Vidović i predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, zajedno s članovima Udruga proisteklih iz Domovinskog rata Međimurske županije, predstavnika Policijske uprave Međimurske i Hrvatske vojske, te brojnih naših sugrađana, položilo je vijence i upalilo svijeće podno spomen-ploča na Trpinjskoj cesti i kod ruševine zgrade bivšeg Borovo commerca u Vukovaru.

Spomen-ploče su zajedno postavile Međimurska i Varaždinska županija za trajno sjećanje na djelatnike tadašnje Policijske uprave Varaždinske koji su se borili i poginuli 1991. godine u Vukovaru.

Župan Međimurske županije Matija Posavec, tom je prilikom rekao da je Vukovar posebno mjesto, te da je izuzetno ponosan na sve Međimurce koji su branili grad. Iako su mnogi od njih svoje kosti ostavili u slavonskoj ravnici, u svima nama i dalje žive. Na stradanja koje su Vukovarci prošli nitko ne može i ne smije ostati ravnodušan, a svi mi moramo djelovati na način da se ovakav zločin više nikad i nigdje ne ponovi, rekao je župan Posavec.

{gallery}2013galerije/Studeni_2013/Vukovar{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content