-0.9 °C
1027.0 hPa
85 %

Održana konstituirajuća sjednica Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima

Datum objave: 8. studenoga 2013.

POH02

Na prvoj sjednici Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima u velikoj vijećnici Međimurske županije u Čakovcu 7. studenog 2013., konstituiran je Odbor u novom sazivu.

Na početku sjednice, nazočnima se obratio zamjenik župana Zoran Vidović, koji je ukratko analizirao dosadašnji rad ovog tijela. Rekao je kako je Međimurska županija osnivanjem Odbora 1997. htjela naglasiti potrebu povezivanja Međimurja i pomurskih Hrvata tj. Hrvata koji žive u pograničnim područjima. Svojim djelovanjem Odbor je nastojao ojačati kulturnu, sportsku i turističku suradnju, a temeljem svog aktivnog djelovanja, 2007. se  sastav proširuje i na Općinu Lendava. Budući da je želja Županije daljnje intenziviranje suradnje kako bi se postigla što djelotvornija prekogranična suradnja, ponuđena je mogućnost uključenja u rad Odbora i ostalim općinama te se sastavu Odbora priključuje Općina Gornji Mihaljevec. Poželjevši uspjeh novom predsjedniku Marijanu Vargi u budućem radu Odbora izrazio je nadu da će novi predsjednik Odbora ponoviti podjednaku učinkovitost i entuzijazam koji je pokazao i za vrijeme prošlog predsjedanja.

Novi predsjednik Marijan Varga je rekao da je Odbor uvijek nastojao rješavati konkretne probleme, te da je u svome radu bio jedan od aktivnijih tijela Županije. Predstavivši dosadašnje provedene aktivnosti i projekte osvrnuo se i na budući rad Odbora. Jedan od prvih zadataka biti će izrada godišnjeg biltena u kojem će se predstaviti mjesta čiji su predstavnici uključeni u Odbor kao i kalendar kulturnih i drugih važnijih događaja. Osvrnuvši se samokritički i na manji broj projekta na zadnjem natječaju u sklopu IPA prekograničnog programa Mađarska Hrvatska 2007. - 2013., članovi su se složili da se i kroz ovaj Odbor mora više učinit i lobirati pri višim instancama posebno za projekte koje su i od nacionalne važnosti. Svjesni aktualne situacije, svi članovi su se odrekli svojih naknada koje će se prenamijeniti za sufinanciranje određenih manifestacija i aktivnosti i time smanjiti troškove.   

 

Nakon sjednice, članovi su posjetili Muzej Međimurja Čakovec i postavljenu izložbu Međimurje u Domovinskom ratu.

 

DSCN7942

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content