Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1027.0 hPa
57 %

Podijeljene diplome prvom naraštaju geronto-domaćica

Datum objave: 24. listopada 2013.

gerontodomaćice nas

Projekt pod nazivom "Centar za pomoć i njegu Međimurske županije", koji je u suradnji s Međimurskom županijom, Gradovima Murskim Središćem i Prelogom te Općinom Nedelišće provodio Autonomni centar "Act" iz Čakovca za cilj je imao osposobljavanje 20 ženskih osoba za posao gerontodomaćice. Edukaciju su uspješno završile, a u četvrtak su im na prigodnoj svečanosti uručene diplome.

 

Gerontodomaćica novo je zanimanje na hrvatskom tržištu rada, a završena edukacija omogućila im je potrebno znanje i vještine koje će pružati zavisnim članovima obitelji. Naime, riječ je o ženama koje su nezaposlene, a koje imaju zavisne članove obitelji čije stanje zahtjeva cjelodnevnu njegu. Nekima od njih omogućit će se i zapošljavanje preko Centra za pomoć i njegu Međimurske županije koji će se uskoro formirati.

 

Kako je prilikom uručivanja diploma rekao župan Međimurske županije Matija Posavec, jedna od temeljnih odrednica županijske vlasti je i briga o starijim i zavisnim osobama. Ovakav projekt omogućuje bolju, stručniju i kvalitetniju skrb o tim građanima, a onima koji se o njima skrbe mogućnost zapošljavanja i to kroz novi Centar za pomoć i njegu Međimurske županije.

 

Projekt je kraćom prezentacijom predstavila voditeljica Filipa Blažon koja je rekla da je program bio besplatan, trajao je 160 sati, sa teoretskim i praktičnim djelom, a može se evidentirat će se u elektroničkom zapisu podataka iz područja radnih odnosa (e-radnoj knjižici).

 

Osim potvrda o završenoj edukaciji, gerontodomaćice dobile su i potvrde o tečaju pružanja prve pomoći odnosno o sudjelovanju na treningu mekih vještina. Potvrde su dobile Nataša Marčec iz Čakovca, Branka Vuković iz Pribislavca, Davorka Borko iz Trnovca, Draženka Novak iz Gornjeg Kuršanca, Nada Žvorc, Nadica Bacinger i Bernardica Toplek iz Nedelišća, Karolina Tučić i Katica Mesarić iz Črečana, Irena Topolnjak iz Gornjeg Hrašćana, Mira Pongrac i Đurđica Grivec iz Donjeg Vidovca, Jasnica Munđar iz Donjeg Kraljevca, Dragica Fegeš iz Slakovca, Vesna Pišpek Bradač iz Kotoribe, Anica Farkaš iz Goričana, Nevenka Živčec iz Donjeg Zebanca, Marija Mikolaj iz Murskog Središća, Radmila Perčić iz Hlapičine i Natalija Mađarić iz Peklenice.

 

{gallery}2013galerije/Listopad_2013/Gerontodomacice{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content