Održana Sjednica kolegija gradonačelnika i načelnika

Datum objave: 21. listopada 2013.

kolegij05

U ponedjeljak je u prostorima društvenog doma Belici održana 3. sjednica kolegija gradonačelnika i načelnika općina u Međimurskoj županiji Riječ je o novoj praksi da se sjednice održavaju izvan Čakovca, jer se radnom na terenu, želi bolje upoznati s problemima koje naše jedinice lokalne samouprave imaju.

Na sjednici se razgovaralo o izradi Razvojne strategije Međimurske županije od 2014 -do 2020 godine, o novom načinu promicanja ulaganja u županiji, obvezama jedinica lokalne samouprave temeljem Zakona o gospodarenju otpadom. Dana je i informacija o stanju i kretanjima međimurskog gospodarstva u prošloj godini, a prezentiran je i projekt Centra za interventnu kardiologiju.

Prema najavi, domaćin sljedeće sjednice bit će Općina Domašinec.