Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Prevencija je najvažnija

Datum objave: 14. listopada 2013.

prostata nas

Klub oboljelih od raka prostate okuplja oboljele, ali i sve one koji podupiru promicanje i širenje svijesti o učestalosti raka prostate te potrebi preventivnih godišnjih pregleda ugroženih skupina mušakraca. U svrhu senzibiliziranja javnosti za probleme vezane uz ovu vrlo čestu zloćudnu bolest muškaraca, ove je subote u središtu Čakovca održana kestenijada.

 

Podršku borbi protiv ove bolesti u ime Međimurske županije dao je zamjenik župana Zoran Vidović. Tom prilikom rekao je da sve akcije koje za cilj imaju razvijanje svijesti o važnosti prevencije treba podupirati, jer se samo tako može smanjiti broj najtežih ishoda ove bolesti.

 

Rak prostate javlja se u dobi iznad 50 kodina, a najčešće kod onih starijih od 70. Obuhvaća 12 posto rakom izazvanih smrti kod muškaraca i dugi je po učestalosti, odmah iza raka pluća.

 

{gallery}2013galerije/Listopad_2013/Prostata{/gallery}

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content