-2.0 °C
1026.0 hPa
85 %

Veleposlanica Republike Makedonije u Hrvatskoj nj.e. Daniela Karagjozska boravila u službenom posjetu Međimurskoj županiji

Datum objave: 10. listopada 2013.

makedonka nas

Makedonija i Hrvatska nemaju neriješenih pitanja iz prošlosti, imaju zajedničku povijesti i slične interese. No, gospodarska suradnja je u posljednjih nekoliko godina u opadaju, te se to mora promijeniti. Upravo je povećanje gospodarske razmjene između dviju zemalja jedan od glavnih zadataka veleposlanice Republike Makedonije u Republici Hrvatskoj nj.e. Daniele Karagjozoske, koja je u srijedu posjetila Međimursku županiju.

 

Kako je konferenciji za novinare održanoj u Maloj vijećnici nakon sastanka, istaknuo župan Međimurske županije Matija Posavec, jedna od zadaća županijskih službi je i otvaranje novih mogućnosti za ulaganja li i otvaranja poslova za tvrtke s područja županije. Makedonija je danas veliko gradilište te se postoje mogućnosti sudjelovanja naših građevinara u tim poslovima. Također,suradnja je moguća i na kulturnom planu te u zajedničkim projektima prema inozemnim fondovima.

 

Veleposlanica Karagjozoska je naglasila da je prvi put u Međimurju te da se osobno uvjerila da je ovo najrazvijeniji dio Hrvatske. Interesa i mogućnosti za suradnju ima, te smatra da i Makedonija i Hrvatska jedna drugoj imaju što ponuditi.

 

Veleposlanica je razgovarala i s gradonačelnicima i načelnicima te predstavnicima većih tvrtki u Međimurskoj županiji. Na kraju posjeta posjetila je i tvrtku "Bernarda" d.o.o. iz Pušćina koja već više godina posluje s Makedonijom.

{gallery}2013galerije/Listopad_2013/Makedonka{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content