Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1020.0 hPa
68 %

Međimurska županija i Grad Zagreb imaju mnogo prostora za suradnju

Datum objave: 24. rujna 2013.

kosor nas

Međimurska županija i Grad Zagreb imaju mnogo toga zajedničkog te međusobnom suradnjom mogu napraviti mnogo za razvoj obiju regija. Kako sve ne bi ostalo samo na deklarativnom, Grad Zagreb će već ove godine realizirati dva konkretna projekta, naglasak je to sa u utorak održane konferencije za novinare povodom radnog posjeta predsjednika Skupštine Grada Zagreba Darinka Kosora Međimurskoj županiji.

 

Obraćajući se okupljenim novinarima, župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je da je ovo početak suradnje između regija te da je Zagreb kao glavni grad Hrvatske nezaobilazan u promoviranju Međimurja, ali i traženju podrške za zajedničke projekte. Upravo zato, rekao je Posavec, jedna od prvih hrvatskih regija s kojim ćemo surađivati bit će Grad Zagreb. Konkretno je dogovoreno osiguravanje prodajnog prostora u Zagrebu gdje će se prezentirati i promovirati međimurski autohtoni proizvodi, kao i naše manifestacije i turistička ponuda.

 

Predsjednik Skupštine Grada Zagreba Darinko Kosor rekao je Zagreb želi razvijati dobre odnose sa svim hrvatskim regijama, posebice onima koja su motor razvoja Hrvatske. Zagreb i Međimurje među najrazvijenijim hrvatskim regijama koje mogu surađivati na mnogim poljima, a ponajprije na produbljivanju gospodarske suradnje, rekao je Kosor.

 

Na sastanku održanom prije konferencije, razgovaralo se o razvoju turizma, zajedničkom nastupu prema europskim fondovima, kao i o gospodarskoj suradnji.

{gallery}2013galerije/Rujan_2013/Kosor{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content