Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1024.0 hPa
46 %

Međimurska županija predstavila se na 21. međunarodnom bjelovarskom sajmu

Datum objave: 8. rujna 2013.

bjelosajam nas

Naša je županija ove godine bila županija partner 21. međunarodnog bjelovarskog sajma. Preko 30 sudionika iz Međimurja, što samostalno, što kao dio zajedničkih nastupa ove je godine svoje proizvode i usluge predstavilo posjetiteljima, ali i ostalim izlagačima, kojih je prema riječima organizatora bilo ukupno 400-tinjak.

 

Bjelovarski sajam najveći je sajam ove vrste u Hrvatskoj, a u protekla dva desetljeća profilirao se u regionalnu manifestaciju koji ulazi u "utakmicu" sa sličnim sajmovima u susjednim zemljama. Zanimljivo je da je partner prvog sajma također bila Međimurska županija.

 

Sajam je bio otvoren od petka do nedjelje, a drugog dana kratkim programom predstavila se Međimurska županija. Izlagački prostor bio je posvećen gastro-enološkim posebitostima Međimurja, a predstavljeni su i turistički potencijali.

 

Župan Međimurske županije Matija Posavec predstavljajući Međimurje naglasio je da Međimurje kraj koji može poslužiti kao primjer drugima. U Međimurju žive marljivi, radišni i vrijedni ljudi, rekao je, koji već odavno u svom mentalitetu imaju ukorijenjene europske vrijednosti. To je nešto na što smo ponosni i što želimo prenijeti na druge. Jedna od mogućnosti je i suradnja između sjevernih hrvatskih županija, kakvu su prije dva mjeseca inicirali župani iz ovog dijela Hrvatske. A upravo suradnja između regija i zajednički nastup prema Zagrebu i Brusselu može rezultirati novim i većim projektima, rekao je župan Posavec.

 

Župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs rekao je da se sajam izrodio kao međužupanijska manifestacija, a tada novu manifestaciju prva je podržala upravo Međimurska županija. Danas kad smo članica Europske unije, krug je zatvoren te je ponovno red na Međimurje, te ponovno označava početak novog razdoblja za sajam, ali i za međužupanijsku suradnju.

 

U glazbenom dijelu programa nastupili su Ksenija Kramar i tamburaški sastav Kumovi, dok je međimursku tradicionalnu gastronomiju na suvremen način predstavio Marko Palfi.

 

{gallery}2013galerije/Rujan_2013/Bjelosajam{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content