Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1020.0 hPa
68 %

60 milijuna kuna za redovno održavanje međimurskih cesta

Datum objave: 30. kolovoza 2013.

Sporazum nas

U petak je u prostorima Međimurske županije potpisan Okvirni sporazum za radove redovnog održavanja županijskih i lokalnih cesta za razdoblje od 1. listopada 2013. godine do 30. rujna 2017. godine, vrijedan 60 milijuna kuna.

 

Kako je rečeno prilikom svečanog potpisivanja, riječ je o 15 milijuna kuna godišnje koliko će se uložiti u poboljšanje sigurnosnih uvjeta na našim prometnicama. TO je za 3 milijuna kuna godišnje više nego što je to bio slučaj u prethodnom razdoblju.

 

Župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je da je zadovoljan što je država prepoznala potrebe koje naša županija ima glede obnove i izgradnje prometne infrastrukture. Posebno je naglasio činjenicu da su nakon provedenog postupka javne nabave posao dobile međimurske tvrtke što bi trebalo im trebalo donijeti dodatnu stabilnost u poslovanju. No, tu ne stajemo, nastavio je Posavec, jer Međimurska županija još ima prometnih problema koje treba riješiti. To je cesta kroz Mursko Središće gdje prolaze teški kamioni, a rješenje je gradnja zaobilaznice i cesta Čakovec – Varaždin kojom dnevno prođe 15 tisuća vozila. Treba što prije izgraditi brzu cestu koja će ići neposredno uz željezničku prugu te koja će zaobilaziti naselja.

 

Ravnateljica Županijske uprave za ceste Međimurske županije Ljerka Cividini rekla je da će taj novac uložiti u sprječavanje propadanja cesta, omogućavanje sigurnog odvijanja prometa, smanjenje troškova korisnika dobrim stanjem cesta te dovođenje prometnica u projektirano stanje. Tegra i Pavlic asfalt beton već treći put dobivaju koncesiju za ovaj posao, što svjedoči da međimurski građevinari znaju dobro obaviti preuzeti posao.

 

Direktori "Tegre" d.d. Čakovec i "Pavic asfalt beton" d.o.o. Goričan, Ivan Kolarić i Zvonimir Pavlic rekli su da svaki novi posao u ovim vremenima znači mnogo za građevinare. ŽUC je jedan od najstabilnijh investitora koji odrađeno plaća u zakonskim okvirima, a obje tvrtke su se u proteklom razdoblju pokazale da preuzeto mogu kvalitetno odraditi.

 

{gallery}2013galerije/Kolovoz_2013/Sporazum{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content