Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1020.0 hPa
62 %

Posavec: Međimurski doprinos u Domovinskom ratu je nemjerljiv

Datum objave: 5. kolovoza 2013.

 

domovinske nas

Paljenjem svijeća i polaganjem vijenca u ponedjeljak je u Čakovcu obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti. Zajednički vijenac kod Spomenika poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu položila su izaslanstva Međimurske županije, Grada Čakovca i Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskih rata. Svijeće podno Spomen zida poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, pored izaslanstava zapalili su i brojni građani.

 

 

U kraćem obraćanju župan Međimurske županije Matija Posavec, rekao je da se danas s ponosom prisjećamo trenutaka kad su hrvatski vojnici pobjedonosno ušli u Knin, ali i s tugom sjećamo naših očeva, supruga i prijatelja, koji su tijekom ranih devedesetih svoje živote položili na oltar domovine.

"Hrvatska vojska i policija pripremajući se za "Oluju" ništa nisu prepustili slučaju, tako da je ta operacija u povijesnim udžbenicima zapisana kao jedna od najbolje isplaniranih i s najmanje kolateralnih, pogotovo civilnih žrtava. Mi koji tih dana nismo bili na bojištima, pratili smo razvoj događaja putem medija te kao nikad bili jedno s našim braniteljima. Svi pamtimo slavlja i dočeke ratnika prilikom povratka u svim našim gradovima. Onda smo Europi i svijetu pokazali kako se bori za slobodu, štuju vlastiti junaci, ali i uspostavlja red i planira razvoj.

 

 

Želim još jednom podsjetiti na ulogu Međimurja i Međimuraca i u samoj Oluji ali i cijelom Domovinskom ratu. Naš doprinos slobodi je nemjerljiv, počevši od prvih dana i oslobađanja vojnih objekata do završetka mirne reintegracije Hrvatskog podunavlja.", ravršio je župan Posavec.

 

{gallery}2013galerije/Kolovoz_2013/Domovinska{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content