Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.8 °C
1022.0 hPa
54 %

Prihvaćen rebalans Proračuna Međimurske županije

Datum objave: 18. srpnja 2013.

zupan_nas

Na 2. sjednici Skupštine Međimurske županije održanoj ovog četvrtka, među ostalim većinom glasova izglasan je prijedlog Izmjena i dopuna proračuna Međimurske županije za 2013. godinu. Novi proračun za 2013. godinu sad iznosi 133.388.347,00 kuna.

Kako je uvodno obrazložio župan Međimurske županije Matija Posavec, odmah nakon preuzimanja vlasti krenuli su sa sanacijom proračunskog manjka, te je ovaj prijedlog rebalansa na tom tragu. Iako se Proračun nominalno smanjuje za otprilike 3 i pol milijuna kuna, smanjenje je veće jer se povećanja uglavnom tiču provođenja izbora za Europski parlament i lokalnih izbora. Na žalost, ovo nije posljednji ovogodišnji rebalans, rekao je župan, no nadamo se da će financijski pokazatelji krajem godine biti bolji nego su danas. Očekuje se prihod od prodaje zemljišta na području bivšeg vojnog poligona, sredstva od Poreza na cestovna i motorna vozila, ali i preuzimanje nekih financijskih obveza od strane Državnog proračuna.

Župan je na prijedlog Odbora za financije i proračun sa Sjednice povukao Prijedlog odluke o koeficijentima za obračun plaće službenika i namještenika u Upravnim tijelima i Jedinici za unutarnju reviziju Međimurske županije. No, dodao je da će u svrhu ušteda od 1. kolovoza smanjiti osnovicu za 9 posto, te ukinuti tzv. cipelarinu a tijekom ljeta napraviti novu sistematizaciju radnih mjesta u Županiji sa novim koeficijentima. Cilj je da se na ovoj stavci do kraja godine uštedi pola milijuna kuna. To je nepopularna odluka, rekao je župan Posavec, no nužna kako bi se što prije sanirao Proračun.

Na današnjoj sjednici prihvaćeno je i Izvršenje Proračuna Međimurske županije za proteklu godinu, kao i Prijedlog odluke o preuzimanju obveza temeljem Odluke o izmjenama i dopunama odluke Povjerenstva za imovinu Vlade Republike Hrvatske. Ona naime omogućuje potpisivanje izmjene Ugovora temeljem kojeg je Međimurska županija došla u posjet nekretnina Hrvatske vojske na području Čakovca i Pribislavca. Tako će se sada naša obveza s gradnje 10 skladišta smanjiti na tri, briše se obveza osiguravanja 350 četvornih metara uredskih prostora, a teret se skida sa svih nekretnina osim onih na području Katastarske općine Pribislavec. Temeljem toga, u najskorijem roku, županijski će proračun uprihodovati oko 500.000,00 eura od prodaje dva hektara zemljišta austrijskoj tvrtki.


{gallery}2013galerije/Srpanj_2013/Skupstina{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content