Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predavanje za učenike osnovnih i srednjih škola: "Kriptografija - umijeće i znanost skrivanja tajnih informacija"

Datum objave: 27. svibnja 2013.

kriptografija11
Koristeći primjere od Julia Cezara preko Enigme do moderne kriptografije pokušat ćemo objasniti šta su to šifre i kako se razbijaju, šta su to digitalni potpisi i kako se krivotvore, kako se razmjenjuju ključevi i tko je to 'čovjek u sredini', a sve sa ciljem kako bi saznali šta znači ikonica u obliku lokota u web pregledniku i kakve veze imaju borci za ljudska prava iz Azije sa peračima prozora iz Nizozem-ske.

Također, Ante će ukratko podijeliti svoja iskustva za vrijeme studiranja u SAD-u, radom u Google-u, natjecanja iz informatike te pokušati odgovoriti na vaša pitanja.
kriptografija21
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content