Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska djeca prikupila 102 tone papira

Datum objave: 27. svibnja 2013.
Tijekom ove školske godine, kao i dosad provodila se akcija "Papir nije smeće". Uključile su se osnovne škole, vrtići te  jaslice s cijelog područja Međimurske županije.
Kako je na u ponedjeljak održanoj konferenciji za novinare istaknula pročelnica UO za obrazovanje, kulturu i sport Sonja Tošić Grlač, riječ je o projektu koji se uspješno provodi dugi niz godina, a koji za cilj ima stvaranje odgovornog ponašanja kod djece prema zaštiti okoliša, ali i stvaranje svijesti da papir nije otpad već sirovina. Akcija je, rekla je Tošić, vrlo dobro prihvaćena kod škola i vrtića, o čemu svjedoče i količine prikupljenog papira.
Naime, uključilo se 15 dječjih vrtića i dvoje jaslice s 1258 polaznika i 16 osnovnih škola s 4956 učenika. Skupljeno je 102.580 kilograma otpadnog papira, za koji je Unimer isplatio 30.774,00 kn. Najbolje škole dodatno će nagraditi Međimurska županija, a vrtiće tvrtka Unimer iz Čakovca.
Najviše papira prikupila su u OŠ Donja Dubrava, 64,44 kg po učeniku, te će biti nagrađeni s 3.000,00 kuna. Druga je  III. OŠ sa 42,21 kg po učeniku, a bit će nagrađena sa 2.000,00 kuna, dok je treća OŠ Nedelišće sa prikupljenih 36,64 kg po učeniku, s nagradom od 1.000,00 kuna.
Kod vrtića, najviše je prikupio DV Kotoriba 122,56 kg po polazniku, a nagrađen je sa 3.000,00 kuna. Drugi je DV Stonoga iz Novog Sela Roka 49, 33 kg po polazniku, nagrađen je s 2.000,00 kuna, dok je treći DV Zvjezdice iz Šandorovca, 47, 92 kg po polazniku, a nagrađen je s 1.000,00 kuna.
Direktorica Unimera Čakovec Biserka Andrašević, naglasila je da je važno kod građana stvarati svijest o tome da otpad nije smeće već da u većini slučajeva može biti sirovina. Unimer je uvijek podržavao ovakve akcije, a to će činiti i u budućnosti, rekla je Andrašević.
unimer_nas
Tijekom ove školske godine, kao i dosad provodila se akcija "Papir nije smeće". Uključile su se osnovne škole, vrtići te  jaslice s cijelog područja Međimurske županije. 
Kako je na u ponedjeljak održanoj konferenciji za novinare istaknula pročelnica UO za obrazovanje, kulturu i sport Sonja Tošić Grlač, riječ je o projektu koji se uspješno provodi dugi niz godina, a koji za cilj ima stvaranje odgovornog ponašanja kod djece prema zaštiti okoliša, ali i stvaranje svijesti da papir nije otpad već sirovina. Akcija je, rekla je Tošić, vrlo dobro prihvaćena kod škola i vrtića, o čemu svjedoče i količine prikupljenog papira.
Naime, uključilo se 15 dječjih vrtića i dvoje jaslice s 1258 polaznika i 16 osnovnih škola s 4956 učenika. Skupljeno je 102.580 kilograma otpadnog papira, za koji je Unimer isplatio 30.774,00 kn. Najbolje škole dodatno će nagraditi Međimurska županija, a vrtiće tvrtka Unimer iz Čakovca. Najviše papira prikupila su u OŠ Donja Dubrava, 64,44 kg po učeniku, te će biti nagrađeni s 3.000,00 kuna. Druga je  III. OŠ sa 42,21 kg po učeniku, a bit će nagrađena sa 2.000,00 kuna, dok je treća OŠ Nedelišće sa prikupljenih 36,64 kg po učeniku, s nagradom od 1.000,00 kuna. 
Kod vrtića, najviše je prikupio DV Kotoriba 122,56 kg po polazniku, a nagrađen je sa 3.000,00 kuna. Drugi je DV Stonoga iz Novog Sela Roka 49, 33 kg po polazniku, nagrađen je s 2.000,00 kuna, dok je treći DV Zvjezdice iz Šandorovca, 47, 92 kg po polazniku, a nagrađen je s 1.000,00 kuna. 
Direktorica Unimera Čakovec Biserka Andrašević, naglasila je da je važno kod građana stvarati svijest o tome da otpad nije smeće već da u većini slučajeva može biti sirovina. Unimer je uvijek podržavao ovakve akcije, a to će činiti i u budućnosti, rekla je Andrašević.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content