Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurskim školama dva nova gimnazijska i tri nova strukovna programa

Datum objave: 23. svibnja 2013.
Od naredne školske godine međimurskim srednjoškolcima na raspolaganju će biti pet novih obrazovnih programa, dva eksperimentalna i tri redovna. Riječ je eksperimentalnim programima ekonomske gimnazije u Ekonomskoj i trgovačkoj školi Čakovec te tehničkoj gimnaziji u Tehničkoj školi Čakovec. Od redovnih programa tu su strojarski računalni tehničar, tehničar za mehatroniku i tehničar za računalstvo u Tehničkoj školi Čakovec.
Kako je na konferenciji za novinare istaknula pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, Međimurska županija zaostaje za državnim prosjekom u broju gimnazijski obrazovanih učenika, a uvađanje novih zasad eksperimentalnih programa, taj podatak bi trebalo bi popraviti. Kako se cjeloživotno obrazovanje danas izuzetno važno, a istraživanja pokazuju da je klasično opće školovanje daje najbolje temelje, više gimnazijskih programa i veći broj učenika dugoročno diže razinu i raznovrsnost obrazovanja u Međimurju.
Prema riječima v.d. ravnateljice Ekonomske i trgovačke škole Čakovec Bosiljke Vinković Kukolić, ovakav eksperimentalni program učenicima omogućava istodobno stjecanje stručnog i općeg znanja, te tako povećava mogućnost upisa na fakultete. Čakovečka Ekonomska i trgovačka škola ima gotovo stoljetnu tradiciju te će, zahvaljujući novom programu, i dalje biti jedna od najvećih.
Ravnatelj Tehničke škole Čakovec Dražen Blažeka rekao je da se raduje novom eksperimentalnom programu u svojoj školi, no rekao je i da je važno što su uvedeni novi stručni programi. U njima će se nastava odvijati modularno, odnosno učenik će sam odabirati u kojem se smjeru želi obrazovati i specijalizirati.
Oba ravnatelja na podršci su se zahvalili pročelnici Tošić Grlač i županu Međimurske županije Ivanu Perhoču na podršci, jer kako su rekli, bez njihova zalaganja u resornom ministarstvu teško bi dobili podršku.
kurikulumi_nas
Od naredne školske godine međimurskim srednjoškolcima na raspolaganju će biti pet novih obrazovnih programa, dva eksperimentalna i tri redovna. Riječ je eksperimentalnim programima ekonomske gimnazije u Ekonomskoj i trgovačkoj školi Čakovec te tehničkoj gimnaziji u Tehničkoj školi Čakovec. Od redovnih programa tu su strojarski računalni tehničar, tehničar za mehatroniku i tehničar za računalstvo u Tehničkoj školi Čakovec.

Kako je na konferenciji za novinare istaknula pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, Međimurska županija zaostaje za državnim prosjekom u broju gimnazijski obrazovanih učenika, a uvađanje novih zasad eksperimentalnih programa, taj podatak bi trebalo bi popraviti. Kako se cjeloživotno obrazovanje danas izuzetno važno, a istraživanja pokazuju da je klasično opće školovanje daje najbolje temelje, više gimnazijskih programa i veći broj učenika dugoročno diže razinu i raznovrsnost obrazovanja u Međimurju.

Prema riječima v.d. ravnateljice Ekonomske i trgovačke škole Čakovec Bosiljke Vinković Kukolić, ovakav eksperimentalni program učenicima omogućava istodobno stjecanje stručnog i općeg znanja, te tako povećava mogućnost upisa na fakultete. Čakovečka Ekonomska i trgovačka škola ima gotovo stoljetnu tradiciju te će, zahvaljujući novom programu, i dalje biti jedna od najvećih.

Ravnatelj Tehničke škole Čakovec Dražen Blažeka rekao je da se raduje novom eksperimentalnom programu u svojoj školi, no rekao je i da je važno što su uvedeni novi stručni programi. U njima će se nastava odvijati modularno, odnosno učenik će sam odabirati u kojem se smjeru želi obrazovati i specijalizirati.

Oba ravnatelja na podršci su se zahvalili pročelnici Tošić Grlač i županu Međimurske županije Ivanu Perhoču na podršci, jer kako su rekli, bez njihova zalaganja u resornom ministarstvu teško bi dobili podršku.

{gallery}2013galerije/Svibanj_2013/Kurikulumi{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content