Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Pohvale međimurskom zdravstvu

Datum objave: 15. svibnja 2013.
Zamjenik ministra zdravlja prim. mr. sc. Marijan Cesarik u utorak poslijepodne boravio je u službenom posjetu Međimurskoj županiji. U prostorima bolnice održao je radni sastanak s čelništvom županije te ravnateljima Županijske bolnice Čakovec i Doma zdravlja Čakovec.
Na radnom sastanku razgovaralo se o sanaciji ŽBČ i nabavci nove aparature za vrijeme sanacijskog postupka, idejnom projektu nove zgrade Doma zdravlja Čakovec, mreži javne zdravstvene službe te palijativnom mobilnom timu.
Kako je u izjavi za novinare istaknuo zamjenik ministra Cesarik, sanacija nije bauk i ne treba biti bauk. Neće se ništa dogoditi s ovom bolnicom, jer bolnica će ostati ovdje unutar vaše županije. Ona ne prestaje biti vlasništvo županije, nego se sada smo u okviru sanacijskih programa nastoji izjednačiti sve županijske bolnice da rade po istim kriterijima.
Što se tiče onoga kako će biti, mi smo tek započeli sa sanacijom zdravstvenih ustanova, ali sve te ustanove moramo svesti na zajednički kriterij financiranja, održavanja i zapošljavanja.
Zamjenik ministra je pohvalio ono što je u Čakovcu jedinstveno: sve zdravstvene ustanove nalaze na jednom mjestu i Bolnica i Zavod za hitnu medicinu i Dom zdravlja. A to je ono na čemu smo nekad inzistirali da sve bude u blizini i svrhovito, kazao je zamjenik ministra. Stoga mislim i da će i sanacija najlakše ići u Čakovcu, koji je dobro organiziran u dobrom djelu racionaliziran, ali je zbog politike koja se događala u prethodnim razdobljima ova bolnica je imala nepravedno nizak limit, kazao je zamjenik ministra Cesarik.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč naglasio je da je s pomoćnikom razgovarano o podršci našim projektima u zdravstvu ali i nabavi opreme. Rekao je da je nabava CT uređaja gotova te da on uskoro stiže u Čakovec.
Zamjenik je obišao i prostore objedinjenog centralnog bolničkog prijema te novouređene prostore Palijativne skrbi te je razgledao projekte za novu zgradu Doma zdravlja.
cesarik_nas
Zamjenik ministra zdravlja prim. mr. sc. Marijan Cesarik u utorak poslijepodne boravio je u službenom posjetu Međimurskoj županiji. U prostorima bolnice održao je radni sastanak s čelništvom županije te ravnateljima Županijske bolnice Čakovec i Doma zdravlja Čakovec.

Na radnom sastanku razgovaralo se o sanaciji ŽBČ i nabavci nove aparature za vrijeme sanacijskog postupka, idejnom projektu nove zgrade Doma zdravlja Čakovec, mreži javne zdravstvene službe te palijativnom mobilnom timu.

Kako je u izjavi za novinare istaknuo zamjenik ministra Cesarik, sanacija nije bauk i ne treba biti bauk. Neće se ništa dogoditi s ovom bolnicom, jer bolnica će ostati ovdje unutar vaše županije. Ona ne prestaje biti vlasništvo županije, nego se sada smo u okviru sanacijskih programa nastoji izjednačiti sve županijske bolnice da rade po istim kriterijima. Što se tiče onoga kako će biti, mi smo tek započeli sa sanacijom zdravstvenih ustanova, ali sve te ustanove moramo svesti na zajednički kriterij financiranja, održavanja i zapošljavanja.

Zamjenik ministra je pohvalio ono što je u Čakovcu jedinstveno: sve zdravstvene ustanove nalaze na jednom mjestu i Bolnica i Zavod za hitnu medicinu i Dom zdravlja. A to je ono na čemu smo nekad inzistirali da sve bude u blizini i svrhovito, kazao je zamjenik ministra. Stoga mislim i da će i sanacija najlakše ići u Čakovcu, koji je dobro organiziran u dobrom djelu racionaliziran, ali je zbog politike koja se događala u prethodnim razdobljima ova bolnica je imala nepravedno nizak limit, kazao je zamjenik ministra Cesarik. 

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč naglasio je da je s pomoćnikom razgovarano o podršci našim projektima u zdravstvu ali i nabavi opreme. Rekao je da je nabava CT uređaja gotova te da on uskoro stiže u Čakovec.  

Zamjenik je obišao i prostore objedinjenog centralnog bolničkog prijema te novouređene prostore Palijativne skrbi te je razgledao projekte za novu zgradu Doma zdravlja.

{gallery}2013galerije/Svibanj_2013/Cesarik{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content