Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.4 °C
1030.0 hPa
69 %

Položen kamen temeljac školske dvorane u Goričanu

Datum objave: 8. svibnja 2013.
Prigodnom svečanošću jučer je u Goričanu obilježen početak radova na izgradnji nove školske sportske dvorane. Riječ je o objektu koji će podići obrazovni standard u ovoj školi koja broji dvjestotinjak učenika, te mnogo značiti za društveni život mjesta.
Kako je na svečanosti polaganja kamena temeljca rekao Mario Moharić, načelnik Općine Goričan, riječ je o događaju koje je Goričan čekao preko dva desetljeća. Sve Općine u okruženju imaju školsku sportsku dvoranu iako su neke manje od ove, te je vrijeme da i ova općina dođe na red. Osim učenika, novu dvodijelnu dvoranu koristit će i brojne udruge, sportski klubovi i građani.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč rekao je da je građevinska dozvola za ovaj objekt bila pred istekom valjanosti, te da je pod hitno trebalo početi s radovima. Iako financijska konstrukcija još uvijek nije zatvorena, relativno mala sredstva koja treba osigurati, omogućuju da objekt bude dovršen do kraja iduće godine.
Svečanost je svojim prisustvom uveličao i ministar znanosti, obrazovanja i sporta  doc. dr. Željko Jovanović koji je rekao da svi školski objekti u Hrvatskoj moraju imati obrazovni standard za 21. stoljeće. Ova škola, iako mala ima uspjeha na natjecanjima, te će izgradnjom dvorane biti još bolja. No, dvorana nije važna samo za školu, ona će znatno pridonijeti životu mjesta, rekao je među ostalim ministar Jovanović.
Započela je prva faza radova vrijedna oko 700 tisuća koja od čega županija osigurava 50 tisuća. Izgradit će se temelji i temeljna ploča, a ovisno o osiguranju novčanih sredstava gradnja će se odmah nastaviti. Ukupna investicija vrijedna je oko 10 milijuna kuna.

gorican_nas

Prigodnom svečanošću jučer je u Goričanu obilježen početak radova na izgradnji nove školske sportske dvorane. Riječ je o objektu koji će podići obrazovni standard u ovoj školi koja broji dvjestotinjak učenika, te mnogo značiti za društveni život mjesta.

Kako je na svečanosti polaganja kamena temeljca rekao Mario Moharić, načelnik Općine Goričan, riječ je o događaju koje je Goričan čekao preko dva desetljeća. Sve Općine u okruženju imaju školsku sportsku dvoranu iako su neke manje od ove, te je vrijeme da i ova općina dođe na red. Osim učenika, novu dvodijelnu dvoranu koristit će i brojne udruge, sportski klubovi i građani.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč rekao je da je građevinska dozvola za ovaj objekt bila pred istekom valjanosti, te da je pod hitno trebalo početi s radovima. Iako financijska konstrukcija još uvijek nije zatvorena, relativno mala sredstva koja treba osigurati, omogućuju da objekt bude dovršen do kraja iduće godine.

Svečanost je svojim prisustvom uveličao i ministar znanosti, obrazovanja i sporta  doc. dr. Željko Jovanović koji je rekao da svi školski objekti u Hrvatskoj moraju imati obrazovni standard za 21. stoljeće. Ova škola, iako mala ima uspjeha na natjecanjima, te će izgradnjom dvorane biti još bolja. No, dvorana nije važna samo za školu, ona će znatno pridonijeti životu mjesta, rekao je među ostalim ministar Jovanović.

Započela je prva faza radova vrijedna oko 700 tisuća koja od čega županija osigurava 500 tisuća. Izgradit će se temelji i temeljna ploča, a ovisno o osiguranju novčanih sredstava gradnja će se odmah nastaviti. Ukupna investicija vrijedna je oko 10 milijuna kuna.

{gallery}2013galerije/Svibanj_2013/Gorican{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content