Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Podijeljeno 54 tisuće kuna sredstava Zaklade za obrazovanje dr. Vinko Žganec

Datum objave: 8. svibnja 2013.
Prošle godine osnovana Međimurska zaklada za obrazovanje dr. Vinko Žganec ovih je dana podijelila prva sredstava za pomoć u školovanju međimurskim studentima i srednjoškolcima. Ukupno je podijeljeno potpora za 28 učenika i studenata u ukupnom iznosu od 54.042,00 kuna.
Kako je na konferenciji za novinare održanoj u prostorima Međimurske županije rekao upravitelj Zaklade i zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec, nakon godine dana rješavanja administrativnih zapreka, Zaklada je početkom godine raspisala natječaj. Na njega se javilo 40 učenika i studenata, članovi Upravnog odbora dodijelili su razne oblike pomoći, od nabavke računala, preko plaćanja maturalnih putovanja pa sve do nabavke odjeće i obuće. To je jedina takva županijska zaklada u Hrvatskoj, rekao je Posavec, te dodao da mu je izuzetno drago što su svi prepoznali potrebu pomaganja izvrsnih i siromašnijih učenika i studenata.
Predsjednik Upravnog odbora Zaklade, Zlatko Bacinger rekao je da neće isplaćivati novac, već da će donirano platiti direktno. Onima koji su tražili sufinanciranje plaćanja školarine, a u međuvemenu su je sami platili, školarinu će Zaklada platiti sljedeće godine. Također, istaknuo je Bacinger, osim socijalnim, pri dodjeli su se vodili i kriterijima izvrsnosti.
Upravitelj Posavec naglasio je da će novi natječaj biti raspisan prije početka nove školske godine, te je pozvao tvrtke ali i građane da se uključe u rad Zaklade te tako pomognu u podizanju razine obrazovanja u Međimurju.

zaklada_nas

Prošle godine osnovana Međimurska zaklada za obrazovanje dr. Vinko Žganec ovih je dana podijelila prva sredstava za pomoć u školovanju međimurskim studentima i srednjoškolcima. Ukupno je podijeljeno potpora za 28 učenika i studenata u ukupnom iznosu od 54.042,00 kuna.

Kako je na konferenciji za novinare održanoj u prostorima Međimurske županije rekao upravitelj Zaklade i zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec, nakon godine dana rješavanja administrativnih zapreka, Zaklada je početkom godine raspisala natječaj. Na njega se javilo 40 učenika i studenata, članovi Upravnog odbora dodijelili su razne oblike pomoći, od nabavke računala, preko plaćanja maturalnih putovanja pa sve do nabavke odjeće i obuće. To je jedina takva županijska zaklada u Hrvatskoj, rekao je Posavec, te dodao da mu je izuzetno drago što su svi prepoznali potrebu pomaganja izvrsnih i siromašnijih učenika i studenata.

Predsjednik Upravnog odbora Zaklade, Zlatko Bacinger rekao je da neće isplaćivati novac, već da će donirano platiti direktno. Onima koji su tražili sufinanciranje plaćanja školarine, a u međuvemenu su je sami platili, školarinu će Zaklada platiti sljedeće godine. Također, istaknuo je Bacinger, osim socijalnim, pri dodjeli su se vodili i kriterijima izvrsnosti.

Upravitelj Posavec naglasio je da će novi natječaj biti raspisan prije početka nove školske godine, te je pozvao tvrtke ali i građane da se uključe u rad Zaklade te tako pomognu u podizanju razine obrazovanja u Međimurju.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content