Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Županova prvosvibanjska čestitka

Datum objave: 30. travnja 2013.
Povodom 1. svibnja, Međunarodnog praznika rada, župan Međimurske županije Ivan Perhoč Međimurkama i Međimurcima obratio se priopćenjem u kojem stoji:
"Građanke i građani Međimurske županije!
Međunarodni praznik rada prilika je da se prisjetimo borbe koju su radnici prošli kako bi sebi osigurali pravednu naknadu za svoj rad, osmosatno radno vrijeme te primjerene radne uvjete, a svojim obiteljima normalan život. Iako smo godinama živjeli u uvjerenju da je borba za osnovna radnička prava iza nas, gospodarska kriza koja već pet godina diktira ekonomska kretanja u Hrvatskoj i svijetu, ponovno aktualizira borbu za dostojanstvo rada i prava radnika.
Sve više ljudi u Hrvatskoj pa tako i u Međimurju ostaje bez posla, a mnogo je onih koji rade a za svoj rad ne primaju plaću. Još je više onih koji od svog rada ne mogu normalno živjeti i podmirivati sve troškove koje imaju njihove obitelji. U takvom okruženju, nekima se čini da je politika i oni koji ju provode nemoćna riješiti te probleme, te gube povjerenje ne samo u osobe već i u institucije države.
U potpunosti razumijem ljude i podržavam njihovu borbu za dostojanstvo rada i života, te se slažem da Prvi svibnja više ne može biti dan kad se prigodničarski sjećamo radničkih prava, već svima nama mora biti upozorenje da bez zaposlenog i zadovoljnog građana nema uspješne i prosperitetne države.
Upravo zato, još jednom kao što sam to činio cijeli ovaj mandat, pozivam sve aktere na zajedničko djelovanje, kako bismo sačuvali postojeća radna mjesta, omogućili otvaranje novih, zapošljavanje mladih, dugotrajno nezaposlenih i žena, ali i ulagačima omogućili normalno poslovanje i planiranje zarade. A to se može postići samo zajedničkim djelovanjem i suradnjom svih, bez obzira radi se se o političarima, poslodavcima, radnicima u privatnom ili javnom sektoru ili pak umirovljenicima.
Mi u Međimurskoj županiji  uvijek smo u okviru svojih ovlasti i mogućnosti nastojali pomagati onima kojima su zbog krize ostali bez posla ili svojim primanjima ne mogu podmiriti osnovne životne potrebe, a to ćemo raditi i ubuduće. Također, i dalje ćemo nastojati svim investitorima olakšati ulaganja i s time otvaranje novih radnih mjesta, naravno poštujući zakonske propise i norme.
Svim nezaposlenima u Međimurju i Hrvatskoj želim da što prije pronađu posao na kojem će zarađivati dovoljno za normalni život i na koji će odlaziti bez grča i straha za radno mjesto. Svima koji rade želim da imaju redovna i dovoljna primanja s kojima mogu prehranjivati svoje obitelji  i osiguravati im standard primjeren 21. stoljeću.
Svima Vam čestitam Međunarodni praznik rada uz želju da sljedeći proslavimo s uzlaznim statističkim pokazateljima i s konstatacijom da je kriza iza nas."
prvi_maj_nas
Povodom 1. svibnja, Međunarodnog praznika rada, župan Međimurske županije Ivan Perhoč Međimurkama i Međimurcima obratio se priopćenjem u kojem stoji:

"Građanke i građani Međimurske županije!

Međunarodni praznik rada prilika je da se prisjetimo borbe koju su radnici prošli kako bi sebi osigurali pravednu naknadu za svoj rad, osmosatno radno vrijeme te primjerene radne uvjete, a svojim obiteljima normalan život. Iako smo godinama živjeli u uvjerenju da je borba za osnovna radnička prava iza nas, gospodarska kriza koja već pet godina diktira ekonomska kretanja u Hrvatskoj i svijetu, ponovno aktualizira borbu za dostojanstvo rada i prava radnika.
Sve više ljudi u Hrvatskoj pa tako i u Međimurju ostaje bez posla, a mnogo je onih koji rade a za svoj rad ne primaju plaću. Još je više onih koji od svog rada ne mogu normalno živjeti i podmirivati sve troškove koje imaju njihove obitelji. U takvom okruženju, nekima se čini da je politika i oni koji ju provode nemoćna riješiti te probleme, te gube povjerenje ne samo u osobe već i u institucije države.
U potpunosti razumijem ljude i podržavam njihovu borbu za dostojanstvo rada i života, te se slažem da Prvi svibnja više ne može biti dan kad se prigodničarski sjećamo radničkih prava, već svima nama mora biti upozorenje da bez zaposlenog i zadovoljnog građana nema uspješne i prosperitetne države.
Upravo zato, još jednom kao što sam to činio cijeli ovaj mandat, pozivam sve aktere na zajedničko djelovanje, kako bismo sačuvali postojeća radna mjesta, omogućili otvaranje novih, zapošljavanje mladih, dugotrajno nezaposlenih i žena, ali i ulagačima omogućili normalno poslovanje i planiranje zarade. A to se može postići samo zajedničkim djelovanjem i suradnjom svih, bez obzira radi se se o političarima, poslodavcima, radnicima u privatnom ili javnom sektoru ili pak umirovljenicima. 
Mi u Međimurskoj županiji  uvi
jek smo u okviru svojih ovlasti i mogućnosti nastojali pomagati onima kojima su zbog krize ostali bez posla ili svojim primanjima ne mogu podmiriti osnovne životne potrebe, a to ćemo raditi i ubuduće. Također, i dalje ćemo nastojati svim investitorima olakšati ulaganja i s time otvaranje novih radnih mjesta, naravno poštujući zakonske propise i norme. 
Svim nezaposlenima u Međimurju i Hrvatskoj želim da što prije pronađu posao na kojem će zarađivati dovoljno za normalni život i na koji će odlaziti bez grča i straha za radno mjesto. Svima koji rade želim da imaju redovna i dovoljna primanja s kojima mogu prehranjivati svoje obitelji  i osiguravati im standard primjeren 21. stoljeću. 
Svima Vam čestitam Međunarodni praznik rada uz želju da sljedeći proslavimo s uzlaznim statističkim pokazateljima i s konstatacijom da je kriza iza nas."

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content