Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Direktor Carinske uprave obišao novouređene prostore Intrastata u Čakovcu

Datum objave: 25. travnja 2013.
Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju s graničnih prijelaza prema zemljama Europske unije nestaju carinici. Kako bi se smanjio broj osoba koje će zbog toga ostati bez posla, Carinska uprava je u Čakovcu, središtu županije koja graniči s dvije države članice EU, smjestila službu Intrastat.
Kako je pojasnio pomoćnik ministra financija i ravnatelj Carinske uprave RH Zlatko Grabar, Intrastat je sustav prikupljanja podataka o robnoj razmjeni zemalja članica Europske unije (EU), koji je u primjeni dvadeset godina, odnosno otkad su ukinute carinske barijere između zemalja članica. Sustav je već sad u funkciji, a trenutno ovdje radi dvadesetak službenika. Nakon 1. srpnja ukupno će u prostorima bivšeg Metalca biti 65 ljudi, bivših carinskih službenika.
Kako je prilikom obilaska prostora rekao župan Međimurske županije Ivan Perhoč, ovo je institucija koja će obavljati posao za cijelu zemlju, a nalazit će se upravo u Čakovcu. Osim toga, nastavio je, velika većina osoba koja će ovdje raditi bit će iz naše županije, stoga će velika većina naših carinika biti zbrinuta.
Zanimljivo je da se Inrtastat služba smjestila u prostorima koji su prvobitno bili namijenjeni Poljoprivrednoj agenciji. Ministarstvo financija je u preuređenje i opremanje uložilo preko 2 milijuna kuna.
U pratnji ravnatelja Carinske uprave bili su i djelatnici Carinarnice Varaždin, zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec i saborski zastupnik Mario Moharić.
Intrastat_nas
Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju s graničnih prijelaza prema zemljama Europske unije nestaju carinici. Kako bi se smanjio broj osoba koje će zbog toga ostati bez posla, Carinska uprava je u Čakovcu, središtu županije koja graniči s dvije države članice EU, smjestila službu Intrastat.

Kako je pojasnio pomoćnik ministra financija i ravnatelj Carinske uprave RH Zlatko Grabar, Intrastat je sustav prikupljanja podataka o robnoj razmjeni zemalja članica Europske unije (EU), koji je u primjeni dvadeset godina, odnosno otkad su ukinute carinske barijere između zemalja članica. Sustav je već sad u funkciji, a trenutno ovdje radi dvadesetak službenika. Nakon 1. srpnja ukupno će u prostorima bivšeg Metalca biti 65 ljudi, bivših carinskih službenika.

Kako je prilikom obilaska prostora rekao župan Međimurske županije Ivan Perhoč, ovo je institucija koja će obavljati posao za cijelu zemlju, a nalazit će se upravo u Čakovcu. Osim toga, nastavio je, velika većina osoba koja će ovdje raditi bit će iz naše županije, stoga će velika većina naših carinika biti zbrinuta.

Zanimljivo je da se Inrtastat služba smjestila u prostorima koji su prvobitno bili namijenjeni Poljoprivrednoj agenciji. Ministarstvo financija je u preuređenje i opremanje uložilo preko 2 milijuna kuna. 

U pratnji ravnatelja Carinske uprave bili su i djelatnici Carinarnice Varaždin, zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec i saborski zastupnik Mario Moharić.

{gallery}2013galerije/Travanj_2013/Intrastat{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content