Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predstavljen program obilježavanja Dana Međimurske županije

Datum objave: 19. travnja 2013.
Iako je zbog predstojećih lokalnih izbora Skupština Međimurske županije raspuštena, to ne znači da se Dan Međimurske županije neće obilježiti kao i ranijih godina. Kako je naglasio dosadašnji predsjednik Skupštine Petar Novački, ove godine uz Dan Međimurske županije, po drugi put obilježavamo Spomendan Hrvatskog sabora pogibije Zrinskog i Frankopana te 20-tu obljetnicu postojanja Međimurske županije.
Predstavljajući program Novački je naglasio da je na inicijativu Organizacijskog odbora Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta svim osnovnim i srednjim školama u Hrvatskoj poslalo esej o obitelji Zrinski koji je napisao mr. Vladimir Kalšan, a koji će se sljedeći tjedan čitati u svim školama. Što se tiče Međimurske županije, priređen je pano o Zrinskima koji će biti postavljen u svakoj našoj školi, a bit će prezentiran u utorak u čakovečkoj Tehničkoj školi s početkom u 10:00 sati.
Tradicionalno programu obilježavanja priključila se i Zrinska grada koja organizira mimohod  povijesnih postrojbi u subotu 27. travnja, odlazak u Bečko Novo Mjesto te na misu u zagrebačku katedralu. Dio programa Zrinske garde Čakovec predstavio je tajnik Bojan Kocijan.
Prošle godine po prvi put u obilježavanju sudjelovalo je i Međimursko veleučilište. Program je bio pun pogodak, dobili su nagradu za najinovativniji studijski program u Hrvatskoj. I ove godine napunit će čakovečke ulice, rekla je dekanica Međimurskog veleučilišta Nevenka Breslauer, a kulminacija programa bit će Večera na dvoru Zrinskih.
Kako je u ime organizatora rekao pročelnik UO za poslove župana David Vugrinec, cilj im je bio na jednom mjestu okupiti sve dobro što ima Međimurska županija, a tijekom godine rade brojne udruge, pojedinci i institucije.
najava_nas
Iako je zbog predstojećih lokalnih izbora Skupština Međimurske županije raspuštena, to ne znači da se Dan Međimurske županije neće obilježiti kao i ranijih godina. Kako je naglasio dosadašnji predsjednik Skupštine Petar Novački, ove godine uz Dan Međimurske županije, po drugi put obilježavamo Spomendan Hrvatskog sabora pogibije Zrinskog i Frankopana te 20-tu obljetnicu postojanja Međimurske županije. 

Predstavljajući program Novački je naglasio da je na inicijativu Organizacijskog odbora Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta svim osnovnim i srednjim školama u Hrvatskoj poslalo esej o obitelji Zrinski koji je napisao mr. Vladimir Kalšan, a koji će se sljedeći tjedan čitati u svim školama. Što se tiče Međimurske županije, priređen je pano o Zrinskima koji će biti postavljen u svakoj našoj školi, a bit će prezentiran u utorak u čakovečkoj Tehničkoj školi s početkom u 10:00 sati.

Tradicionalno programu obilježavanja priključila se i Zrinska grada koja organizira mimohod  povijesnih postrojbi u subotu 27. travnja, odlazak u Bečko Novo Mjesto te na misu u zagrebačku katedralu. Dio programa Zrinske garde Čakovec predstavio je tajnik Bojan Kocijan.

Prošle godine po prvi put u obilježavanju sudjelovalo je i Međimursko veleučilište. Program je bio pun pogodak, dobili su nagradu za najinovativniji studijski program u Hrvatskoj. I ove godine napunit će čakovečke ulice, rekla je dekanica Međimurskog veleučilišta Nevenka Breslauer, a kulminacija programa bit će Večera na dvoru Zrinskih.

Kako je u ime organizatora rekao pročelnik UO za poslove župana David Vugrinec, cilj im je bio na jednom mjestu okupiti sve dobro što ima Međimurska županija, a tijekom godine rade brojne udruge, pojedinci i institucije.

Programska knjižica (PDF -1,5Mb)

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content