Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Potpisan Sporazum o sufinanciranju nastupa obrtnika na sajmovima

Datum objave: 18. travnja 2013.
Treću godinu za redom Međimurska županija će sredstvima iz Proračuna potpomagati nastup obrtnika na sajmovima u Hrvatskoj i Europi. Naime, u četvrtak je u prostorima Međimurske županije potpisan Sporazum o sufinanciranju projekata i aktivnosti Obrtničke komore Međimurske županije u 2013. godine.
Sporazum su potpisali župan Međimurske županije Ivan Perhoč i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Slavko Faltak. Županija se obvezala da će pratiti promotivne aktivnosti i nastup na sajmovima u ovoj godini sa 55 tisuća kuna. Komora planira nastup na 15 sajmova, a prema sporazumu vodit će se računa i o očuvanju i promociji tradicijskih obrta.
"Često ističem da je ulaganje u gospodarstvo i obrtništvo jedan od prioriteta Međimurske županije. Poseban interes imamo u očuvanju obrtnika i obrtničkih zanimanja koja nisu toliko zastupljena na tržištu. Ovaj Sporazum, kao i onaj koji ćemo potpisati za subvencioniranje učenika za deficitarna obrtnička zanimanja na tom je tragu." - rekao je, među ostalim prilikom potpisivanja župan Ivan Perhoč.
Predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Slavko Faltak zahvalio se Županiji na podršci, te je istaknuo da ovakvi projekti pomažu očuvanju obrtništva u našem kraju. Naši obrtnici nastupaju na sajmovima, a ovakvi projekti pomažu im u pokrivanju troškova nastupa.
Na potpisivanju sporazuma govorili su i pročelnica Upravnog odjela za gosdarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga i tajnik Obrtničke komore MŽ Anđelko Crnčec.

obrtnicka_nas

Treću godinu za redom Međimurska županija će sredstvima iz Proračuna potpomagati nastup obrtnika na sajmovima u Hrvatskoj i Europi. Naime, u četvrtak je u prostorima Međimurske županije potpisan Sporazum o sufinanciranju projekata i aktivnosti Obrtničke komore Međimurske županije u 2013. godine.

Sporazum su potpisali župan Međimurske županije Ivan Perhoč i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Slavko Faltak. Županija se obvezala da će pratiti promotivne aktivnosti i nastup na sajmovima u ovoj godini sa 55 tisuća kuna. Komora planira nastup na 15 sajmova, a prema sporazumu vodit će se računa i o očuvanju i promociji tradicijskih obrta. 

"Često ističem da je ulaganje u gospodarstvo i obrtništvo jedan od prioriteta Međimurske županije. Poseban interes imamo u očuvanju obrtnika i obrtničkih zanimanja koja nisu toliko zastupljena na tržištu. Ovaj Sporazum, kao i onaj koji ćemo potpisati za subvencioniranje učenika za deficitarna obrtnička zanimanja na tom je tragu." - rekao je, među ostalim prilikom potpisivanja župan Ivan Perhoč.

Predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Slavko Faltak zahvalio se Županiji na podršci, te je istaknuo da ovakvi projekti pomažu očuvanju obrtništva u našem kraju. Naši obrtnici nastupaju na sajmovima, a ovakvi projekti pomažu im u pokrivanju troškova nastupa. Na potpisivanju sporazuma govorili su i pročelnica Upravnog odjela za gosdarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga i tajnik Obrtničke komore MŽ Anđelko Crnčec.

{gallery}2013galerije/Travanj_2013/Obrtnicka{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content