Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predstavljen projekt ulaganja u bivšu vojarnu

Datum objave: 8. travnja 2013.
U ponedjeljak je u Maloj vijećnici Međimurske županije predstavljen program ulaganja u prostor bivše vojarne u Čakovcu. Naime, prošli je četvrtak u Zagrebu potpisan Ugovor o sufinanciranju projektne dokumentacije za Centar znanja Međimurske županije u Čakovcu vrijedan 1.122,642,90 kuna, od čega Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova europske unije osigurava 85 posto.  Dokumentacija se radi za prvu fazu, u sklopu koje će se urediti tri postojeća objekta površine 3.237 četvornih metara. Procijenjena vrijednost te investicije je 3 i pol milijuna eura, a uredit će se  Metalska jezgra - razvojni i edukacijski centar za potrebe jačanja konkurentnosti međimurske metalske industrije, ITEO – Institut za promicanje kulture znanja te dodatni inkubacijski prostori za Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM).
Kako je na predstavljanju u ponedjeljak istaknuo župan Međimurske županije Ivan Perhoč, riječ je o dugoročnom ulaganju i osmišljavanju prostora bivše vojarne, ali i usmjeravanju dugoročnog razvoja Čakovca i cijelog Međimurja. Ovdje se žele urediti prostori koje će zajedno sa obrazovnim, javnim i organizacijama civilnog društva, koristiti gospodarstvo i to razvojem proizvoda i usluga s većom dodanom vrijednošću s ciljem zapošljavanja visokoobrazovane radne snage. Uređenjem Metalske jezgre, rekao je župan, želimo omogućiti jačanje konkurentnosti ove za Međimurje značajne industrijske grane te tako omogućiti zapošljavanje dijela visokoobrazovanih Međimuraca koji danas posao moraju tražiti van naše županije.
Na bivšem vojnom poligonu, najavio je Perhoč, uskoro će niknuti novi industrijski pogoni, a podršku Vlade dobio je i jedan visokoinovativni projekt čiji bi se razvoj mogao nastaviti na ovim prostorima.
Direktorica REDEA-e Sandra Polanec Marinović naglasila je da je naša razvojna agencija inicijator  projekta  Mreže tehnoloških parkova sjeverozapadne Hrvatske koji obuhvaća 5 sjeverozapadnih hrvatskih županija i Grad Zagreb, a u okviru kojeg je osigurana tehnička pomoć za prijavu projekta Centra znanja na strukturne fondove Europske unije. REDEA je i koordinator  tehničke pomoći. Završila je prva faza tehničke pomoći koja je obuhvaćala arhitektonsko snimanje prostora, a nakon izrade projektne dokumentacije očekuje se prijava na pozivni natječaj u okviru strukturnih fondova te početak radova već  1. siječnja sljedeće godine.
Centar_nas
U ponedjeljak je u Maloj vijećnici Međimurske županije predstavljen program ulaganja u prostor bivše vojarne u Čakovcu. 

Naime, prošli je četvrtak u Zagrebu potpisan Ugovor o sufinanciranju projektne dokumentacije za Centar znanja Međimurske županije u Čakovcu vrijedan 1.122,642,90 kuna, od čega Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova europske unije osigurava 85 posto.  Dokumentacija se radi za prvu fazu, u sklopu koje će se urediti tri postojeća objekta površine 3.237 četvornih metara. Procijenjena vrijednost te investicije je 3 i pol milijuna eura, a uredit će se  Metalska jezgra - razvojni i edukacijski centar za potrebe jačanja konkurentnosti međimurske metalske industrije, ITEO – Institut za promicanje kulture znanja te dodatni inkubacijski prostori za Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM).

 Kako je na predstavljanju u ponedjeljak istaknuo župan Međimurske županije Ivan Perhoč, riječ je o dugoročnom ulaganju i osmišljavanju prostora bivše vojarne, ali i usmjeravanju dugoročnog razvoja Čakovca i cijelog Međimurja. Ovdje se žele urediti prostori koje će zajedno sa obrazovnim, javnim i organizacijama civilnog društva, koristiti gospodarstvo i to razvojem proizvoda i usluga s većom dodanom vrijednošću s ciljem zapošljavanja visokoobrazovane radne snage. Uređenjem Metalske jezgre, rekao je župan, želimo omogućiti jačanje konkurentnosti ove za Međimurje značajne industrijske grane te tako omogućiti zapošljavanje dijela visokoobrazovanih Međimuraca koji danas posao moraju tražiti van naše županije. 

 Na bivšem vojnom poligonu, najavio je Perhoč, uskoro će niknuti novi industrijski pogoni, a podršku Vlade dobio je i jedan visokoinovativni projekt čiji bi se razvoj mogao nastaviti na ovim prostorima.

 Direktorica REDEA-e Sandra Polanec Marinović naglasila je da je naša razvojna agencija inicijator  projekta  Mreže tehnoloških parkova sjeverozapadne Hrvatske koji obuhvaća 5 sjeverozapadnih hrvatskih županija i Grad Zagreb, a u okviru kojeg je osigurana tehnička pomoć za prijavu projekta Centra znanja na strukturne fondove Europske unije. REDEA je i koordinator  tehničke pomoći. Završila je prva faza tehničke pomoći koja je obuhvaćala arhitektonsko snimanje prostora, a nakon izrade projektne dokumentacije očekuje se prijava na pozivni natječaj u okviru strukturnih fondova te početak radova već  1. siječnja sljedeće godine.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content