Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čestitka povodom Svjetskog dana Roma

Datum objave: 8. travnja 2013.
Povodom Svjetskog Dana Roma, župan Međimurske županije Ivan Perhoč, pripadnicima romske nacionalne manjine uputio je čestitku u kojoj stoji:
"Poštovani!
Primite moje iskrene čestitke povodom Svjetskog dana Roma. U posljednjih deset godina mnogo je napravljeno kako bi se podigli životni uvjeti i standard pripadnika romske nacionalne manjine u Međimurskoj županiji. Uređena je komunalna infrastruktura u većini naselja u kojima žive Romi. Posebno me veseli činjenica da je ulaganje u obrazovanje počelo davati rezultate jer pripadnici romske nacionalne manjine zahvaljujući projektu predškole, nakon što dođu u prvi razred ostvaruju puno bolje rezultate nego što je to bilo ranije.
No, pred svima nama još je mnogo posla. Romi u Međimurju i Hrvatskoj moraju u svakom pogledu biti ravnopravni ostalim građanima. To podrazumijeva jednake šanse u obrazovanju, zapošljavanju, kulturnim i manjinskim pravima ali i jednake obveze kao i kod ostalih građana. To se odnosi ponajprije na plaćanja raznih davanja i računa za komunalne usluge.
Želja mi je, a vjerujem da smo mi u Međimurskoj županiji to i dokazali da se o Romima ne govori samo prilikom proslave Dana Roma ili nekog negativnog događaja, već da se kontinuirano radi na njihovom punom uključivanju u normalne životne tokove, sa svim pravima i obvezama koje to podrazumijevaju."
romi_nas
Povodom Svjetskog Dana Roma, župan Međimurske županije Ivan Perhoč, pripadnicima romske nacionalne manjine uputio je čestitku u kojoj stoji:

"Poštovani!
Primite moje iskrene čestitke povodom Svjetskog dana Roma. U posljednjih deset godina mnogo je napravljeno kako bi se podigli životni uvjeti i standard pripadnika romske nacionalne manjine u Međimurskoj županiji. Uređena je komunalna infrastruktura u većini naselja u kojima žive Romi. Posebno me veseli činjenica da je ulaganje u obrazovanje počelo davati rezultate jer pripadnici romske nacionalne manjine zahvaljujući projektu predškole, nakon što dođu u prvi razred ostvaruju puno bolje rezultate nego što je to bilo ranije.
No, pred svima nama još je mnogo posla. Romi u Međimurju i Hrvatskoj moraju u svakom pogledu biti ravnopravni ostalim građanima. To podrazumijeva jednake šanse u obrazovanju, zapošljavanju, kulturnim i manjinskim pravima ali i jednake obveze kao i kod ostalih građana. To se odnosi ponajprije na plaćanja raznih davanja i računa za komunalne usluge. 
Želja mi je, a vjerujem da smo mi u Međimurskoj županiji to i dokazali da se o Romima ne govori samo prilikom proslave Dana Roma ili nekog negativnog događaja, već da se kontinuirano radi na njihovom punom uključivanju u normalne životne tokove, sa svim pravima i obvezama koje to podrazumijevaju."

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content