Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Milijun kuna za projektnu dokumentaciju za Centar znanja

Datum objave: 5. travnja 2013.
U četvrtak su u Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova Europske unije (MRRFEU) potpisani su ugovori o sufinanciranju projektne dokumentacije za sedam projekata javne poslovne i turističke infrastrukture, potencijalno vrijednih 17, 3 milijuna eura. Među njima je i Centar znanja u Čakovcu, točnije, njegova prva faza koja se odnosi na rekonstrukciju tri objekta površine 3 237 m2 na području kompleksa bivše vojarne procijenjene vrijednosti investicije 3.5 milijuna EUR.
Uz dr. sc. Branka Grčića, potpredsjednika Vlade i ministra regionalnoga razvoja i fondova EU, ugovor je u ime Međimurske županije kao investitora potpisao župan Međimurske županije Ivan Perhoč. Vrijednost ugovora iznosi 1.122.642,90 kn, od čega će MRRFEU sufinancirati 85%.
Centar znanja naziv je projekta revitalizacije kompleksa bivše vojarne Nikola Zrinski u Čakovcu koji je započet prijenosom vlasništva nad prostorom s MORH-a na Međimursku županiju 2007. godine. Riječ je o dugoročnom projektu kojim koordinira Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA d.o.o. čiji je cilj na jednom mjestu okupiti različite institucije ključne za razvoj Međimurske županije i šire regije kako bi se u konačnici osigurali preduvjeti za jačanje konkurentnosti gospodarstva. Do sada su ulaganjem Međimurske županije, Svjetske banke i sredstvima iz pretpristupnih programa EU-a u funkciju stavljena četiri objekta u kojima djeluju Međimursko veleučilište u Čakovcu s tri studijska programa i šestotinjak studenata, zatim Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA, Tehnološko-inovacijski centar Međimurje s poslovnim inkubatorom u kojem djeluje 17 mahom informatičkih tvrtki te Međimurska energetska agencija MENEA, MIN – Međimurje, investicije, nekretnine i Turistička zajednica Međimurske županije.
Ovo je jedan od sedam projekata koji su prvi među 32 projekta javne i poslovne turističke infrastrukture kojima MRRFEU u okviru Programa za pripremu i provedbu razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz EU fondova osigurava tehničku pomoć u pripremi i sufinanciranje projektne dokumentacije.  „To je nova prilika za kreativnost i stvaranje kvalitetnih projekata za financiranje iz fondova EU, posebice onih okrenutih novim tehnologijama  što je i jedan od ciljeva EU“ istaknuo je Branko Grčić, pozivajući sve zainteresirane prihvatljive prijavitelje da dostave projektne ideje, a one najkvalitetnije će ministarstvo pomoći kako bi se stvorila zaliha projekata za financiranje iz EU fondova.
ugovor_nas
U četvrtak su u Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova Europske unije (MRRFEU) potpisani Ugovori o sufinanciranju projektne dokumentacije za sedam projekata javne poslovne i turističke infrastrukture, potencijalno vrijednih 17, 3 milijuna eura. Među njima je i Centar znanja u Čakovcu, točnije, njegova prva faza koja se odnosi na rekonstrukciju tri objekta površine 3 237 m2 na području kompleksa bivše vojarne procijenjene vrijednosti investicije 3.5 milijuna EUR. 


Uz dr. sc. Branka Grčića, potpredsjednika Vlade i ministra regionalnoga razvoja i fondova EU, ugovor je u ime Međimurske županije kao investitora potpisao župan Međimurske županije Ivan Perhoč. Vrijednost ugovora iznosi 1.122.642,90 kn, od čega će MRRFEU sufinancirati 85%.

Centar znanja naziv je projekta revitalizacije kompleksa bivše vojarne Nikola Zrinski u Čakovcu koji je započet prijenosom vlasništva nad prostorom s MORH-a na Međimursku županiju 2007. godine. Riječ je o dugoročnom projektu kojim koordinira Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA d.o.o. čiji je cilj na jednom mjestu okupiti različite institucije ključne za razvoj Međimurske županije i šire regije kako bi se u konačnici osigurali preduvjeti za jačanje konkurentnosti gospodarstva. Do sada su ulaganjem Međimurske županije, Svjetske banke i sredstvima iz pretpristupnih programa EU-a u funkciju stavljena četiri objekta u kojima djeluju Međimursko veleučilište u Čakovcu s tri studijska programa i šestotinjak studenata, zatim Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA, Tehnološko-inovacijski centar Međimurje s poslovnim inkubatorom u kojem djeluje 17 mahom informatičkih tvrtki te Međimurska energetska agencija MENEA, MIN – Međimurje, investicije, nekretnine i Turistička zajednica Međimurske županije.

Ovo je jedan od sedam projekata koji su prvi među 32 projekta javne i poslovne turističke infrastrukture kojima MRRFEU u okviru Programa za pripremu i provedbu razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz EU fondova osigurava tehničku pomoć u pripremi i sufinanciranje projektne dokumentacije.  „To je nova prilika za kreativnost i stvaranje kvalitetnih projekata za financiranje iz fondova EU, posebice onih okrenutih novim tehnologijama  što je i jedan od ciljeva EU“ istaknuo je Branko Grčić, pozivajući sve zainteresirane prihvatljive prijavitelje da dostave projektne ideje, a one najkvalitetnije će ministarstvo pomoći kako bi se stvorila zaliha projekata za financiranje iz EU fondova.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content