Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Proglašena elementarna nepogoda zbog klizišta i odrona zemljišta

Datum objave: 4. travnja 2013.
Župan Međimurske županije proglasio je elementarnu nepogodu za područje Općine Štrigova i to zbog klizišta i odrona zemljišta. Naime, tijekom ožujka i travnja ove godine ona su prouzročila štete na infrastrukturi, nasadima, zemljištu i građevinskim objektima.
Klizišta su aktivirale velike količine oborina koje su pale od početka ove godine, a ukupna površina ugroženog područja iznosi oko 15 hektara. Unutar područja zahvaćenog klizištem i odronom terena oštećene su prometnice, nasadi vinograda, poljoprivredno zemljište i građevinski objekti.
Prema prvom priopćenju povjerenstva za procjenu štete od elementarnih nepogoda Općine Štrigova, nastala šteta procijenjena je na 11.395.000,00 kuna. Na teren je izašlo i županijsko povjerenstvo, koje će u najkraćem vremenu Izraditi izvješće o nastaloj šteti.
kliziste_nas
Župan Međimurske županije proglasio je elementarnu nepogodu za područje Općine Štrigova i to zbog klizišta i odrona zemljišta. Naime, tijekom ožujka i travnja ove godine ona su prouzročila štete na infrastrukturi, nasadima, zemljištu i građevinskim objektima.

Klizišta su aktivirale velike količine oborina koje su pale od početka ove godine, a ukupna površina ugroženog područja iznosi oko 15 hektara. Unutar područja zahvaćenog klizištem i odronom terena oštećene su prometnice, nasadi vinograda, poljoprivredno zemljište i građevinski objekti.

Prema prvom priopćenju povjerenstva za procjenu štete od elementarnih nepogoda Općine Štrigova, nastala šteta procijenjena je na 11.395.000,00 kuna. Na teren je izašlo i županijsko povjerenstvo, koje će u najkraćem vremenu Izraditi izvješće o nastaloj šteti.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content