Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čakovečkoj pedijatriji doniran neurofeedback uređaj

Datum objave: 30. ožujka 2013.
Prigodnom svečanošću održanom u petak na pedijatrijskom odjelu Županijske bolnice Čakovec održana je primopredaja neurofeedback uređaja. Riječ je o donaciji Centra za autizam Pogled koji su navedeni uređaj nabavili sponzorskim sredstvima tvrtke EKO Međimurje iz Šenkovca, Međimurske županije i Općine Nedelišće.
Donacija je vrijedna oko 60 tisuća kuna. Ovaj uređaj koristi se u terapiji kod djece s autizmom, mentalnom retardacijom, ADHD poremećajem i slično. Osim uređaja jedan tehničar obučit će se za rukovanje ovim uređajem, te će to znatno podići kvalitetu usluge koju mali pacijenti mogu dobiti u našoj bolnici.
Zahvaljujući se na donaciji, voditeljica službe Pedijatrije prim. Marija Hegeduš-Jungvirth, dr. med. Istaknula je odlično surađuju s udrugama civilnog društva, među kojima je i Udruga "Pogled".
Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec istaknuo je da ga veseli što se naša bolnica oprema modernim terapijskim uređajima, te što s bolnicom u opremanju surađuju i udruge civilnog društva.
Predsjednik Udruge "Centar za autizam Pogled" Dalibor Kuhta rekao je kako mu je drago da će se i u Čakovcu djeca moći liječiti novim metodama. Najavio je i posebni program koji će se u utorak, 02. travnja održati na središnjem gradskom trgu povodom Dana svjesnosti o autizmu.
Na predaji donacije bili su i zamjenik načelnika Općine Nedelišće Darko Dania te predstavnik EKO Međimurja Josip Kikelj.
neurofeedback_nas
Prigodnom svečanošću održanom u petak na pedijatrijskom odjelu Županijske bolnice Čakovec održana je primopredaja neurofeedback uređaja. Riječ je o donaciji Centra za autizam Pogled koji su navedeni uređaj nabavili sponzorskim sredstvima tvrtke EKO Međimurje iz Šenkovca, Međimurske županije i Općine Nedelišće. 

Donacija je vrijedna oko 60 tisuća kuna. Ovaj uređaj koristi se u terapiji kod djece s autizmom, mentalnom retardacijom, ADHD poremećajem i slično. Osim uređaja jedan tehničar obučit će se za rukovanje ovim uređajem, te će to znatno podići kvalitetu usluge koju mali pacijenti mogu dobiti u našoj bolnici.

Zahvaljujući se na donaciji, voditeljica službe Pedijatrije prim. Marija Hegeduš-Jungvirth, dr. med. Istaknula je odlično surađuju s udrugama civilnog društva, među kojima je i Udruga "Pogled". 

Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec istaknuo je da ga veseli što se naša bolnica oprema modernim terapijskim uređajima, te što s bolnicom u opremanju surađuju i udruge civilnog društva. 

Predsjednik Udruge "Centar za autizam Pogled" Dalibor Kuhta rekao je kako mu je drago da će se i u Čakovcu djeca moći liječiti novim metodama. Najavio je i posebni program koji će se u utorak, 02. travnja održati na središnjem gradskom trgu povodom Dana svjesnosti o autizmu.

Na predaji donacije bili su i zamjenik načelnika Općine Nedelišće Darko Dania te predstavnik EKO Međimurja Josip Kikelj.

{gallery}2013galerije/Ozujak_2013/Neurofeedback{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content