Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1027.0 hPa
57 %

Održana 4. sjednica Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima

Datum objave: 22. ožujka 2013.
logoU utorak 12. ožujka 2013. u prostorijama  Međimurske županije održana je 4. sjednica Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima. Odbor koji je osnovan 1997. s ciljem povezivanja Međimurja i pomurskih Hrvata tj. Hrvata koji žive u pograničnim područjima uz rijeku Muru, čine načelnici samouprava iz Republike Mađarske, predstavnici pomurskih Hrvata iz Republike Slovenije te načelnici i gradonačelnici pograničnih općina i gradova iz Međimurske županije.


Na početku sjednice predsjednik Odbora, gosp. Dean Hunjadi, povodom svog prvog predsjedanja pozdravio je i izvijestio prisutne o provedenim aktivnostima Odbora, dok su članovi informacijama o ostvarenim i planiranim aktivnostima pokazali vrlo uspješnu međusobnu suradnju koja je rezultirala partnerstvom u provedenim prekograničnim projektima financiranih sredstvima Europske Unije. Unatoč velikog broja provedenih projekata, izraženo je nezadovoljstvo rezultatima posljednjeg natječaja IPA prekograničnog programa Mađarska-Hrvatska te je zatraženo od Županije da iskoristi svoj utjecaj kao jedna od najuspješnijih županija u povlačenju sredstava iz EU fondova.


Na dnevnom redu Sjednice bila je i organizacija proslave ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju. Zamjenik župana gosp. Matija Posavec obavijestio je članove o osnivanju Organizacijskog odbora obilježavanja ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju s ciljem organizacije i koordinacije proslave te je pozvao sve gradove i općine da dostave svoje ideje i prijedloge. Suradnja s ministarstvom, veleposlanstvima i državama članicama omogućiti će dodatne programe no potrebna je i koordinirana suradnja svih općina i gradova koji graniče s Mađarskom i Slovenijom kako bi se organizirala proslava koja će ujedno biti i promocija Međimurja kao regije u cijeloj Europi.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content