5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

Održana radionica o socijalnoj skrbi

Datum objave: 18. ožujka 2013.
Prošlog četvrtka je u Velikoj vijećnici Međimurske županije održana radionica na temu planiranja županijskih socijalnih ustanova. Riječ je o projektu Ministarstva socijalne politike i mladih pod nazivom "Podrška sustavu socijalne skrbi u procesu daljnje institucionalizacije socijalnih usluga".
Naime, županije sve više se susreću s potrebom financiranja sve većih i zahtjevnijih socijalnih programa, a s druge strane sve je manje stručnog kadra te izvora financijskih sredstava. Kako bi se te funkcije ispunile, treba definirati prioritete na županijskoj razini, te za njih potražiti financijska sredstva iz lokalnih, nacionalnih i EU izvora. Nadalje, socijalna skrb sve više preuzima teme i prioritete zdravstva, pa je potrebno što više koordinirati ove izvore.
Osim predstavnika Međimurske županije, na radionici su bili i predstavnici institucija i ustanova s područja Međimurja koje se bave socijalnom skrbi i zdravstvom. Predavanja i radionicu su održali konzultanti Ministarstva socijalne politike i mladih Angela Taylor i Juergen Beceker iz Oxford policy Managmenta u suradnji s Udrugom za promicanje inkluzije i Udrugom za inicijative u socijalnoj politici.

radionica_nas

U četvrtak je u Velikoj vijećnici Međimurske županije održana radionica na temu planiranja županijskih socijalnih ustanova. Riječ je o projektu Ministarstva socijalne politike i mladih pod nazivom "Podrška sustavu socijalne skrbi u procesu daljnje institucionalizacije socijalnih usluga".

Naime, županije sve više se susreću s potrebom financiranja sve većih i zahtjevnijih socijalnih programa, a s druge strane sve je manje stručnog kadra te izvora financijskih sredstava. Kako bi se te funkcije ispunile, treba definirati prioritete na županijskoj razini, te za njih potražiti financijska sredstva iz lokalnih, nacionalnih i EU izvora. Nadalje, socijalna skrb sve više preuzima teme i prioritete zdravstva, pa je potrebno što više koordinirati ove izvore.

Osim predstavnika Međimurske županije, na radionici su bili i predstavnici institucija i ustanova s područja Međimurja koje se bave socijalnom skrbi i zdravstvom. Predavanja i radionicu su održali konzultanti Ministarstva socijalne politike i mladih Angela Taylor i Juergen Beceker iz Oxford policy Managmenta u suradnji s Udrugom za promicanje inkluzije i Udrugom za inicijative u socijalnoj politici.

{gallery}2013galerije/Ozujak_2013/Radionica{/gallery} 

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content