Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana radionica o socijalnoj skrbi

Datum objave: 18. ožujka 2013.
Prošlog četvrtka je u Velikoj vijećnici Međimurske županije održana radionica na temu planiranja županijskih socijalnih ustanova. Riječ je o projektu Ministarstva socijalne politike i mladih pod nazivom "Podrška sustavu socijalne skrbi u procesu daljnje institucionalizacije socijalnih usluga".
Naime, županije sve više se susreću s potrebom financiranja sve većih i zahtjevnijih socijalnih programa, a s druge strane sve je manje stručnog kadra te izvora financijskih sredstava. Kako bi se te funkcije ispunile, treba definirati prioritete na županijskoj razini, te za njih potražiti financijska sredstva iz lokalnih, nacionalnih i EU izvora. Nadalje, socijalna skrb sve više preuzima teme i prioritete zdravstva, pa je potrebno što više koordinirati ove izvore.
Osim predstavnika Međimurske županije, na radionici su bili i predstavnici institucija i ustanova s područja Međimurja koje se bave socijalnom skrbi i zdravstvom. Predavanja i radionicu su održali konzultanti Ministarstva socijalne politike i mladih Angela Taylor i Juergen Beceker iz Oxford policy Managmenta u suradnji s Udrugom za promicanje inkluzije i Udrugom za inicijative u socijalnoj politici.

radionica_nas

U četvrtak je u Velikoj vijećnici Međimurske županije održana radionica na temu planiranja županijskih socijalnih ustanova. Riječ je o projektu Ministarstva socijalne politike i mladih pod nazivom "Podrška sustavu socijalne skrbi u procesu daljnje institucionalizacije socijalnih usluga".

Naime, županije sve više se susreću s potrebom financiranja sve većih i zahtjevnijih socijalnih programa, a s druge strane sve je manje stručnog kadra te izvora financijskih sredstava. Kako bi se te funkcije ispunile, treba definirati prioritete na županijskoj razini, te za njih potražiti financijska sredstva iz lokalnih, nacionalnih i EU izvora. Nadalje, socijalna skrb sve više preuzima teme i prioritete zdravstva, pa je potrebno što više koordinirati ove izvore.

Osim predstavnika Međimurske županije, na radionici su bili i predstavnici institucija i ustanova s područja Međimurja koje se bave socijalnom skrbi i zdravstvom. Predavanja i radionicu su održali konzultanti Ministarstva socijalne politike i mladih Angela Taylor i Juergen Beceker iz Oxford policy Managmenta u suradnji s Udrugom za promicanje inkluzije i Udrugom za inicijative u socijalnoj politici.

{gallery}2013galerije/Ozujak_2013/Radionica{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content