Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.2 °C
1033.0 hPa
56 %

Održana humanitarna akcija Banke hrane Hrvatske, Međimurske i Varaždinske županije "Tvoje malo nekome puno znači"

Datum objave: 18. ožujka 2013.

IMG_5109Na inicijativu udruge “Banka hrane Hrvatska”, Međimurske i Varaždinske županije u subotu 16. ožujka 2013.  provedena je Akcija prikupljanja hrane "Tvoje malo nekome - puno znači ".

Ove godine sakupljeno je 8 tona hrane na šesnaest lokacija velikih trgovačkih lanaca Kauflanda Konzuma, Plodina, KTC-a, METSS-a i Kitro-a u Čakovcu, Varaždinu, Prelogu, Ivancu i Nedelišću.   Trgovački su lanci time pokazali visoku razinu socijalne osjetljivosti, ali i odgovorno korporativno ponašanje.

U Međimurskoj županiji akciji se odazvalo pedesetak volontera i veliki broj građana koji su donirali trajne namirnice brašno, šećer, rižu, trajno mlijeko, ulje, dječju hranu, tjesteninu i konzerve koje će našim najsiromašnijim sugrađanima biti podijeljene preko Caritasa župe Sv. Nikole Čakovcu, Caritasa župe Presvetog trojstva Nedelišće te Caritasa župe svetog Jakoba Prelog.

Akcija je dokaz da naši sugrađani, i sami pogođeni gospodarskom krizom, imaju veliko srce i rado pomažu onima kojima je to najpotrebnije. Sigurni smo da ćemo uz ovakve rezultate svi zajedno nadolazeće uskrsne blagdane dočekati u sretnijem ozračju.

Posebni doprinos akciji dala su djeca OŠ Draškovec, OŠ Donji Kraljevec i II. Osnovne škole Čakovec koji su dokaz da nikada nije prerano početi se baviti humanitarnim radom.

Banka hrane Hrvatska, Međimurska i Varaždinska županija zahvaljuju suorganizatorima Gradu Prelogu i općini Nedelišće, svim trgovačkim centrima koji su sudjelovali u akciji, vatrogascima i pravnim osobama koje su osigurale prijevoz prikupljene hrane    (u Međimurskoj županiji to su Javna vatrogasna postrojba Čakovec i Komunalno poduzeće grada Preloga PRE-COM), te distributivnim centrima koji će osigurati da ta hrana dođe u prave ruke  (u Međimurskoj županiji to su Caritasovi centri Čakovec, Prelog i Nedelišće) te brojnim volonterima i svima ostalima koji su dali svoj doprinos ovoj akciji.

Na posebnoj donaciji zahvaljujemo i Mlinu Julija koji je donirao 250 kg brašna te proizvođaču tjestenine Marodi koji je donirao 55 paketa (22,5 kg) tjestenine.

{gallery}2013galerije/Ozujak_2013/bankahrane{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content