Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Kotoripska škola nosit će ime Jože Horvata

Datum objave: 11. ožujka 2013.
Prigodnom svečanošću održanom u subotu, obilježen je 98-ma obljetnica rođenja našeg proslavljenog književnika i moreplovca Jože Horvata. Bila je to prilika da se škola u njegovoj rodnoj Kotoribi od ove godine preimenuje u Osnovnu školu "Joža Horvat" Kotoriba.
Naime, školski je odbor predložio osnivaču, Međimurskoj županiji, da se kao spomen na prošle godine preminulog Horvata, škola u mjestu u kojem je rođen i u koje se rado vraćao preimenuje. Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u ime osnivača potpisao je Odluku o preimenovanju, davši simbolično i na taj način priznanje čovjeku koji je, iako je proputovao cijeli svijet uvijek rado isticao svoje međimurske korijene.
Na svečanosti su govorili ravnateljica škole Snježana Matoš, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec i predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački. Učenici škole čitali su radove na temu zašto njihova škola treba nositi ime Jože Horvata. Posebna gošća na svečanosti bila je i supruga preminulog pisca Renata Horvat.
Ploča s novim imenom bit će postavljena za dan škole u lipnju.

Horvat_nas

Prigodnom svečanošću održanom u subotu, obilježen je 98-ma obljetnica rođenja našeg proslavljenog književnika i moreplovca Jože Horvata. Bila je to prilika da se škola u njegovoj rodnoj Kotoribi od ove godine preimenuje u Osnovnu školu "Joža Horvat" Kotoriba.

Naime, školski je odbor predložio osnivaču, Međimurskoj županiji, da se kao spomen na prošle godine preminulog Horvata, škola u mjestu u kojem je rođen i u koje se rado vraćao preimenuje. Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u ime osnivača potpisao je Odluku o preimenovanju, davši simbolično i na taj način priznanje čovjeku koji je, iako je proputovao cijeli svijet uvijek rado isticao svoje međimurske korijene.

Na svečanosti su govorili ravnateljica škole Snježana Matoš, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec i predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački. Učenici škole čitali su radove na temu zašto njihova škola treba nositi ime Jože Horvata. Posebna gošća na svečanosti bila je i supruga preminulog pisca Renata Horvat.

Ploča s novim imenom bit će postavljena za dan škole u lipnju.

{gallery}2013galerije/Ozujak_2013/Horvat{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content