Međimurje Europska regija sporta za 2022.
4.5 °C
1026.0 hPa
30 %

Sljedećeg četvrtka svi na operu

Datum objave: 1. ožujka 2013.
U četvrtak 07. ožujka 2013. godine u čakovečkom Centru za kulturu u sklopu tribine Čakovec četvrtkom na rasporedu je Opera ILL Campanello. Ovo gostovanje "Opere BB" rezultat je suradnje Međimurske županije, Grada Čakovca i Centra za kulturu tako da će međimurska publika nakon više godina ponovno moći uživati u jednoj opernoj izvedbi.
Kako je na najavi gostovanja rekla naša proslavljena mezzosopranistica Blanka Tkalčić koja ujedno i nastupa u operi, riječ je o velikom projektu u kojem sudjeluje više poznatih hrvatskih umjetnika, poput Nade Abrus, Ronalda Brausa i Ozrena Bilušića. Opera je premijerno izvedena u lipnju pretprošle godine u Zagrebu, a dosad je gostovala u Puli i Varaždinu.
Zamjenik župana Matija Posavec naglasio je kako je Međimurska županija podržala ovaj projekt jer kvalitetne projekte želi približiti domaćoj publici, ali i pokazati projekte u kojima sudjeluju međimurski umjetnici, poput Blanke, koja svojim radom znatno pridonosi promociji Međimurja. S time se složio i ravnatelj Centra za kulturu Ladislav Varga koji je istaknuo da iz Međimurja trenutno velik broj mladih studira glazbu, pogotovo pjevanje, što je pokazatelj da smo sredina talentirana za glazbu, ali i da se s nadarenim kod nas kvalitetno radi od malih nogu.
Pročelnik UO za društvene djelatnosti Grada Čakovca Slobodan Veinović naglasio je da je ovo samo još jedna u nizu uspješnih suradnju Grada Čakovca i Međimurske županije, te najavio još sličnih projekata u budućnosti.
Predstava je na rasporedu u 20 sati, a ulaznice po cijeni od 60 kuna možete nabaviti na blagajni Centra za kulturu.
opera_nas
U četvrtak 07. ožujka 2013. godine u čakovečkom Centru za kulturu u sklopu tribine Čakovec četvrtkom na rasporedu je Opera ILL Campanello. Ovo gostovanje "Opere BB" rezultat je suradnje Međimurske županije, Grada Čakovca i Centra za kulturu tako da će međimurska publika nakon više godina ponovno moći uživati u jednoj opernoj izvedbi.

Kako je na najavi gostovanja rekla naša proslavljena mezzosopranistica Blanka Tkalčić koja ujedno i nastupa u operi, riječ je o velikom projektu u kojem sudjeluje više poznatih hrvatskih umjetnika, poput Nade Abrus, Ronalda Brausa i Ozrena Bilušića. Opera je premijerno izvedena u lipnju pretprošle godine u Zagrebu, a dosad je gostovala u Puli i Varaždinu.

Zamjenik župana Matija Posavec naglasio je kako je Međimurska županija podržala ovaj projekt jer kvalitetne projekte želi približiti domaćoj publici, ali i pokazati projekte u kojima sudjeluju međimurski umjetnici, poput Blanke, koja svojim radom znatno pridonosi promociji Međimurja. S time se složio i ravnatelj Centra za kulturu Ladislav Varga koji je istaknuo da iz Međimurja trenutno velik broj mladih studira glazbu, pogotovo pjevanje, što je pokazatelj da smo sredina talentirana za glazbu, ali i da se s nadarenim kod nas kvalitetno radi od malih nogu.

Pročelnik UO za društvene djelatnosti Grada Čakovca Slobodan Veinović naglasio je da je ovo samo još jedna u nizu uspješnih suradnju Grada Čakovca i Međimurske županije, te najavio još sličnih projekata u budućnosti.

Predstava je na rasporedu u 20 sati, a ulaznice po cijeni od 60 kuna možete nabaviti na blagajni Centra za kulturu.

{gallery}2013galerije/Veljaca_2013/Opera{/gallery}  

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content