Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Obilježen Dan civilne zaštite

Datum objave: 1. ožujka 2013.
Prvi dan ožujka od 1972. obilježava se kao Dan civilne zaštite kao spomen na dan kad je osnovana Međunarodna organizacija za civilnu zaštitu (ICDO)  pri UN-u.  Odlukom Vlade RH od 21. siječnja 1992. godine  01. ožujka proglašen je Danom civilne zaštite i u našoj zemlji.
Tim povodom je u četvrtak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu održana Svečana sjednica Stožera zaštite i spašavanja i Zapovjedništva civilne zaštite Međimurske županije. Na sjednici su pored predstavnika županijskih vlasti, općina i gradova te javnih poduzeća s međimurskog područja bili i predstavnici službi i ustanova koje se zaštitom i spašavanjem bave u okviru svoje redovne djelatnosti. Na Sjednici su bili i gosti iz Mađarske.
U prigodnom obraćanju načelnik stožera zaštite i spašavanja Međimurske županije Matija Posavec osvrnuo se na proteklu godinu, koju bi svi kako je rekao, htjeli što prije zaboraviti. Poplava u Pušćinama koja je prouzročila velike materijalne štete, sve nas upozorila  na važnost stalnog uvježbavanja reagiranja, spremnosti i koordinacije svih snaga. Sredstva za to moraju biti osigurana u lokalnim i županijskom proračunu, a utvrđeni nedostaci poput loše komunikacije između Austrije, Slovenije i Hrvatske treba što prije ispraviti.
Pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec, Ladislav Soeke govorio je o djelovanju i spremnosti snaga na području Međimurske županije te je ukazao na područja koja bi se tijekom ove godine trebala poboljšati.
Inače, tijekom prošle godine Državna uprava za zaštitu i spašavanje raspisala je natječaj na temu "Katastrofe i snage zaštite i spašavanja". Na njega su se mogli javiti učenici osnovnih i srednjih škola te dječjih vrtića, a njegov je cilj bio educiranje djece o važnosti zaštite i spašavanja.
civilna_nas
Prvi dan ožujka od 1972. obilježava se kao Dan civilne zaštite kao spomen na dan kad je osnovana Međunarodna organizacija za civilnu zaštitu (ICDO)  pri UN-u.  Odlukom Vlade RH od 21. siječnja 1992. godine  01. ožujka proglašen je Danom civilne zaštite i u našoj zemlji.

Tim povodom je u četvrtak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu održana Svečana sjednica Stožera zaštite i spašavanja i Zapovjedništva civilne zaštite Međimurske županije. Na sjednici su pored predstavnika županijskih vlasti, općina i gradova te javnih poduzeća s međimurskog područja bili i predstavnici službi i ustanova koje se zaštitom i spašavanjem bave u okviru svoje redovne djelatnosti. Na Sjednici su bili i gosti iz Mađarske.

U prigodnom obraćanju načelnik Stožera zaštite i spašavanja Međimurske županije Matija Posavec osvrnuo se na proteklu godinu, koju bi svi kako je rekao, htjeli što prije zaboraviti. Poplava u Pušćinama koja je prouzročila velike materijalne štete, sve nas upozorila  na važnost stalnog uvježbavanja reagiranja, spremnosti i koordinacije svih snaga. Sredstva za to moraju biti osigurana u lokalnim i županijskom proračunu, a utvrđeni nedostaci poput loše komunikacije između Austrije, Slovenije i Hrvatske treba što prije ispraviti.

Pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec, Ladislav Soeke govorio je o djelovanju i spremnosti snaga na području Međimurske županije te je ukazao na područja koja bi se tijekom ove godine trebala poboljšati.

Inače, tijekom prošle godine Državna uprava za zaštitu i spašavanje raspisala je natječaj na temu "Katastrofe i snage zaštite i spašavanja". Na njega su se mogli javiti učenici osnovnih i srednjih škola te dječjih vrtića, a njegov je cilj bio educiranje djece o važnosti zaštite i spašavanja.

{gallery}2013galerije/Veljaca_2013/Civilna{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content