Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost upoznat s našim projektima

Datum objave: 26. veljače 2013.
U ponedjeljak je u službenom posjetu Međimurskoj županiji boravio direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dinko Polić. U pratnji direktora Polića bio je Ivan Žilić, načelnik Odjela za javnu nabavu u Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a gosti iz Zagreba obišli su odlagalište otpada u Totovcu te tvrtku Tehnix u Donjem Kraljevcu.
Održan je i radni sastanak na kojem se razgovaralo o sanaciji odlagališta u Međimurskoj županiji, kako Totovca tako i onih nelegalnih. Govorilo se i o budućnosti Regionalnog centra za gospodarenje otpadom u Piškornici  ali u sufinanciranju izgradnje objekata za gospodarenje otpadom.
Fond će podupirati projekte na području Međimurske županije, koja je u zbrinjavanju otpada vodeća u Hrvatskoj. Također, od Fonda se očekuje sufinanciranje i pilot projekt pojačanog odvojenog skupljanja i selekcije otpada s naglaskom na smanjenje količina koje se trajno odlažu.
Polić je razgovarao i s predstavnicima ČAKOM-a, PREKOM-a i MURS-EKOM-a o projektima izgradnje reciklažnih dvorišta, ali i problemima koje imaju u svakodnevnom radu.
polic_nas
U ponedjeljak je u službenom posjetu Međimurskoj županiji boravio direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dinko Polić. U pratnji direktora Polića bio je Ivan Žilić, načelnik Odjela za javnu nabavu u Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a gosti iz Zagreba obišli su odlagalište otpada u Totovcu te tvrtku Tehnix u Donjem Kraljevcu.

Održan je i radni sastanak na kojem se razgovaralo o sanaciji odlagališta u Međimurskoj županiji, kako Totovca tako i onih nelegalnih. Govorilo se i o budućnosti Regionalnog centra za gospodarenje otpadom u Piškornici  ali u sufinanciranju izgradnje objekata za gospodarenje otpadom. 

Fond će podupirati projekte na području Međimurske županije, koja je u zbrinjavanju otpada vodeća u Hrvatskoj. Također, od Fonda se očekuje sufinanciranje i pilot projekt pojačanog odvojenog skupljanja i selekcije otpada s naglaskom na smanjenje količina koje se trajno odlažu. 

Polić je razgovarao i s predstavnicima ČAKOM-a, PREKOM-a i MURS-EKOM-a o projektima izgradnje reciklažnih dvorišta, ali i problemima koje imaju u svakodnevnom radu.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content