Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska zaklada za obrazovanje dr. Vinko Žganec počinje s radom

Datum objave: 22. veljače 2013.
Prije godinu dana Skupština Međimurske županije osnovala je zakladu kojoj je cilj poticanje obrazovanja i pružanje potpore srednjoškolcima, dodiplomskim i postdiplomskim studentima te doktorantima u financiranju školovanja i popratnih aktivnosti.
Iako je školska odnosno akademska godina već prošla polovicu, odlučeno je da će se ovih dana raspisati Javni poziv kako bi se prikupili podaci o učenicima studentima i doktorantima koji za plaćanje obrazovanja trebaju financijsku pomoć. Zaklada će pomagati nabavkom potrebnih učila ili isplatama jednokratnih pomoći.
Kako je na konferenciji za novinare održanoj u petak u prostorima Međimurske županije istaknuo upravitelj "Međimurske zaklade za obrazovanje dr. Vinko Žganec" Matija Posavec zaklada će pomagati i srednjoškolcima i studentima slabijeg imovinskog statusa, a Županija kao osnivač time želi pomoći i onima kojima osobne financije trenutno nisu dostatne za školovanje. Međimurje je jedna od rijetkih sredina u zemlji koja je osnovala ovakvu Zakladu, čime se potvrđuje briga za podizanje razine obrazovanja, rekao je Posavec.
Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Sonja Tošić Grlač, pozvala je sve studente da prate naše internetske stranice i oglase u lokalnim medijima te dostave su potrebnu dokumentaciju. Kod srednjoškolaca ključan će biti socijalni kriterij, a kod studenata i izvrsnost odnosno dosadašnji uspjeh u obrazovanju.
Član Upravnog odbora Zaklade, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, naglasio je da Čakovec za obrazovanje studenata godišnje daje 2 i pol milijuna kuna, te da im drago što su se uključili u rad zaklade. Pozvao je i druge jedinice lokalne samouprave u Međimurju da se uključe u rad zaklade te na taj način pomognu u podizanju razine obrazovanja.
Na konferenciji su bili i članovi Upravnog odbora Zaklade Sandra Herman,Vesna Haluga i  Zlatko Bacinger. Inače, godišnja članarina za fizičke osobe je 500 kuna, pravne 5000, dok za općine i gradove iznosi jednu kunu po stanovniku.
zaklada_nas
Prije godinu dana Skupština Međimurske županije osnovala je zakladu kojoj je cilj poticanje obrazovanja i pružanje potpore srednjoškolcima, dodiplomskim i postdiplomskim studentima te doktorantima u financiranju školovanja i popratnih aktivnosti.  

Iako je školska odnosno akademska godina već prošla polovicu, odlučeno je da će se ovih dana raspisati Javni poziv kako bi se prikupili podaci o učenicima studentima i doktorantima koji za plaćanje obrazovanja trebaju financijsku pomoć. Zaklada će pomagati nabavkom potrebnih učila ili isplatama jednokratnih pomoći. 
Kako je na konferenciji za novinare održanoj u petak u prostorima Međimurske županije istaknuo upravitelj "Međimurske zaklade za obrazovanje dr. Vinko Žganec" Matija Posavec zaklada će pomagati i srednjoškolcima i studentima slabijeg imovinskog statusa, a Županija kao osnivač time želi pomoći i onima kojima osobne financije trenutno nisu dostatne za školovanje. Međimurje je jedna od rijetkih sredina u zemlji koja je osnovala ovakvu Zakladu, čime se potvrđuje briga za podizanje razine obrazovanja, rekao je Posavec. 

Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Sonja Tošić Grlač, pozvala je sve studente da prate naše internetske stranice i oglase u lokalnim medijima te dostave su potrebnu dokumentaciju. Kod srednjoškolaca ključan će biti socijalni kriterij, a kod studenata i izvrsnost odnosno dosadašnji uspjeh u obrazovanju.
Član Upravnog odbora Zaklade, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, naglasio je da Čakovec za obrazovanje studenata godišnje daje 2 i pol milijuna kuna, te da im drago što su se uključili u rad zaklade. Pozvao je i druge jedinice lokalne samouprave u Međimurju da se uključe u rad zaklade te na taj način pomognu u podizanju razine obrazovanja.

Na konferenciji su bili i članovi Upravnog odbora Zaklade Sandra Herman,Vesna Haluga i  Zlatko Bacinger. Inače, godišnja članarina za fizičke osobe je 500 kuna, pravne 5000, dok za općine i gradove iznosi jednu kunu po stanovniku.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content