Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izložba društveno angažirane umjetnosti Iza granica

Datum objave: 22. veljače 2013.
U četvrtak je u Scheierovoj zgradi u Čakovcu otvorena međunarodna izložba društveno angažirane umjetnosti pod nazivom "Iza granica". Riječ je o završetku projekta "Trandiscipliniranost i nove medijske kulture u razvoju prekograničnog područja", finaniranog iz IPA programa Slovenija  - Hrvatska, a koji su provodile udruge  Autonomni centar  - ACT iz Čakovca, Kulturno izobraževalno društvo Kibla iz Maribora, ONEJ – Društvo prekmurske pobude iz Murske Sobote te Udruga mladih V. U. K. Iz Varaždina.
Cilj je projekta stvaranje dinamičnog prekograničnog područja s intenzivnim reakcijama razvojnih aktera i zainteresiranih strana na području novomedijske kulture, transdisciplinarne umjetnosti, održivog razvoja i novih modela zajedničkog stvaranja. Na otvaranju je izveden i kratki performans, a predstavljeni su i brojni radovi nastali u sklopu ovog projekta.
Novi mediji poput interneta, računala, elektroničkih kamera i sličnog mogu se koristiti i za stvaranje angažirane umjetnosti, ali i upozoravanja ne štetni utjecaj ljudi na ekološki sustav. Projekt je vrijedan preko 300 tisuća eura  a njegova je posebna vrijednost što osim što povezuje umjetnike iz Slovenije i Hrvatske, kulturnu publiku upoznaje s novim alatima i oblicima stvaranja.
Važno je napomenuti da je ova izložba i plod suradnje Međimurske županije i Centra za kulturu kome je prepušteno upravljanje nad Scheierovom zgradom. Namjera je da se preko Umjetničkog vijeća o programima i sadržajima u ovom za kulturu reprezentativnom objektu brinu stručnjaci. Već ovom izložbom vidljivo je da će ovakav vid suradnje biti više nego plodonosan.
Izložba je otvorena do ponedjeljka 26. veljače, a može se razgledati od 10-12 i od 17-19 sati.

Iza_granica_nas

U četvrtak je u Scheierovoj zgradi u Čakovcu otvorena međunarodna izložba društveno angažirane umjetnosti pod nazivom "Iza granica". Riječ je o završetku projekta "Trandiscipliniranost i nove medijske kulture u razvoju prekograničnog područja", financiranog iz IPA programa Slovenija  - Hrvatska, a koji su provodile udruge  Autonomni centar  - ACT iz Čakovca, Kulturno izobraževalno društvo Kibla iz Maribora, ONEJ – Društvo prekmurske pobude iz Murske Sobote te Udruga mladih V. U. K. Iz Varaždina.

Cilj je projekta stvaranje dinamičnog prekograničnog područja s intenzivnim reakcijama razvojnih aktera i zainteresiranih strana na području novomedijske kulture, transdisciplinarne umjetnosti, održivog razvoja i novih modela zajedničkog stvaranja. Na otvaranju je izveden i kratki performans, a predstavljeni su i brojni radovi nastali u sklopu ovog projekta. 
Novi mediji poput interneta, računala, elektroničkih kamera i sličnog mogu se koristiti i za stvaranje angažirane umjetnosti, ali i upozoravanja ne štetni utjecaj ljudi na ekološki sustav. Projekt je vrijedan preko 300 tisuća eura  a njegova je posebna vrijednost što osim što povezuje umjetnike iz Slovenije i Hrvatske, kulturnu publiku upoznaje s novim alatima i oblicima stvaranja.

Važno je napomenuti da je ova izložba i plod suradnje Međimurske županije i Centra za kulturu kome je prepušteno upravljanje nad Scheierovom zgradom. Namjera je da se preko Umjetničkog vijeća o programima i sadržajima u ovom za kulturu reprezentativnom objektu brinu stručnjaci. Već ovom izložbom vidljivo je da će ovakav vid suradnje biti više nego plodonosan.

Izložba je otvorena do ponedjeljka 26. veljače, a može se razgledati od 10-12 i od 17-19 sati.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content