Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Obilježena deseta obljetnica pogibije Željka Murka

Datum objave: 12. veljače 2013.
Na današnji dan prije deset godina nakon pljačke poslovnice Varaždinske banke u Nedelišću tijekom lova za pljačkašem ubijen je policajac Željko Murk. Ovaj djelatnik Policijske uprave međimurske stradao na dužnosti, u protekom je desetljeću postao svojevrsni simbol odgovornog i teškog posla kojeg policajci danas obavljaju.
Već tradicionalno u organiziciji njegovih kolega s posla, organizirano je polaganje vijenca i paljenje svijeća na njegovu grobu i ispred spomen-ploče postavljenom na Društvenom domu u Mihovljanu, mjestu u kojem je živio. Unatoč snježnom vremenu, okupilo se mnoštvo policajaca, javnih osoba i prijatelja pokojnog Murka.
U prigodnom govoru, načelnik Policijke uprave Međimurske Krunoslav Gosarić rekao je da je Murk prije svega njihov kolega, ali i heroj kojeg će se uvijek sjećati s tugom i ponosom. Zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović rekao je da Grad i Mjesni odbor Mihovljan organizacijom obilježavanja pogibije žele odati priznanje sugrađaninu koji je dao život želeći prekršitelja privesti pravdi.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u svom je govoru istaknuo važnost policijskog posla danas te naglasio činjenicu da je unatoč svim izazovima i pogibeljima s kojima se naši policajci susreću, Međimurje jedna od najsigurnijih sredina u Hrvatskoj.  Savjetnik ministarstva unutarnjih poslova Josip Mihaljević rekao je da pogibija Željka Murka predstavlja prekretnicu, jer je nakon toga uvedena dugotrajna kazna zatvora za ubojstvo policajca. Murk je bio osoba na kojeg njegove kolege ali i obitelj koju je ostavio iza sebe mogu biti ponosni, rekao je Mihaljević.
Željko Murk je iza sebe ostavio suprugu i trojicu sinova, od kojih su dvojica danas punoljetni. Kao i svake godine župan Prehoč im je u ime svih građana Međimurske županije uručio poklon bon.
murk_nas
Na današnji dan prije deset godina nakon pljačke poslovnice Varaždinske banke u Nedelišću tijekom lova za pljačkašem ubijen je policajac Željko Murk. Ovaj djelatnik Policijske uprave međimurske stradao na dužnosti, u protekom je desetljeću postao svojevrsni simbol odgovornog i teškog posla kojeg policajci danas obavljaju.

Već tradicionalno u organiziciji njegovih kolega s posla, organizirano je polaganje vijenca i paljenje svijeća na njegovu grobu i ispred spomen-ploče postavljenom na Društvenom domu u Mihovljanu, mjestu u kojem je živio. Unatoč snježnom vremenu, okupilo se mnoštvo policajaca, javnih osoba i prijatelja pokojnog Murka.

U prigodnom govoru, načelnik Policijke uprave Međimurske Krunoslav Gosarić rekao je da je Murk prije svega njihov kolega, ali i heroj kojeg će se uvijek sjećati s tugom i ponosom. Zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović rekao je da Grad i Mjesni odbor Mihovljan organizacijom obilježavanja pogibije žele odati priznanje sugrađaninu koji je dao život želeći prekršitelja privesti pravdi. 

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u svom je govoru istaknuo važnost policijskog posla danas te naglasio činjenicu da je unatoč svim izazovima i pogibeljima s kojima se naši policajci susreću, Međimurje jedna od najsigurnijih sredina u Hrvatskoj.  Savjetnik ministarstva unutarnjih poslova Josip Mihaljević rekao je da pogibija Željka Murka predstavlja prekretnicu, jer je nakon toga uvedena dugotrajna kazna zatvora za ubojstvo policajca. Murk je bio osoba na kojeg njegove kolege ali i obitelj koju je ostavio iza sebe mogu biti ponosni, rekao je Mihaljević.

Željko Murk je iza sebe ostavio suprugu i trojicu sinova, od kojih su dvojica danas punoljetni. Kao i svake godine župan Prehoč im je u ime svih građana Međimurske županije uručio poklon bon.

{gallery}2013galerije/Veljaca_2013/Murk{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content