Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Suradnjom do kvalitetnih kulturnih programa

Datum objave: 31. siječnja 2013.
Od druge polovice prošle godine Scheierovom zgradom u Čakovcu, temeljem Sporazuma upravlja Centar za kulturu Čakovec. Time je ova reprezentativna zgrada u središtu Čakovca, koju je Županija obnovila, dana na upravljanje jednoj od najvažnijih kulturnih institucija koje djeluju u Međimurju, s ciljem da o sadržajima i programima odlučuju oni za koje je popularna Scheierica prvobitno namijenjena.
Prema riječima dr.sc. Blaženke Novak, više stučne suradnice za prosvjetu i kulturu u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije, dobro je što se odustalo od prodaje ili trajnog iznajmljivanja ove zgrade, jer sigurno kod nas ima dovoljno sadržaja i publike da ona bude iskorištena. Izuzetno je važno da  o sadržajima u ovom objektu odlučuju stručni ljudi, jer samo tako Scheierica ponovno može postane reprezentativno mjesto.
Voditeljica izložbenog i filmskog programa u Centru za kulturu Čakovec Marina Oskoruš naglasila je da je ovaj objekt već prije stotinu godina bio središte čakovečkog i međimurskog kulturnog života te da nema razloga to to ne bude i ubuduće. Sporazumom između Županije i Centra za kulturu regulirani su odnosi oko održavanja i hladnog pogona, dok posebno Umjetničko vijeće odlučuje o sadržajima i programima koji se u noj odvijaju. Tako je već od ove kalendarske sa Učiteljskim fakultetom Odsjekom u Čakovcu, Autonomnim centrom ACT  i Hrvatskim društvom likovnih umjetnika Međimurja potpisan sporazum koji definira dio programa koji će se tijekom godine odvijati u Scheierovoj zgradi.
Program su predstavili  docentica na Učiteljskom fakultetu u Čakovcu, Kristina Horvat Blažinović i predstavnik Udruge "Act" Kruno Još, naglasivši da im je osim edukacije, promocije kvalitetnih umjetnika i uključivanja mladih, cilj povezivanje sa sličnim multimedijalnim centrima u Hrvatskoj, ali i financiranje projekata u kulturi putem EU fondova. Prodekanica Učiteljskog fakulteta – odsjeka u Čakovcu, doc. dr. .sc. Tamara Turza Bogan rekla je da se ovom suradnjom ova visokoškolska ustanova otvara prema zajednici u kojoj radi i djeluje, te da i na ovaj način žele dati doprinos razvoju Čakovca i Međimurja.
Prezentirani program obuhvaća izložbe, predavanja, kreativne radionice, filmski i kazališni program, koji će trajati do kolovoza ove godine.
Scheier_nas
Od druge polovice prošle godine Scheierovom zgradom u Čakovcu, temeljem Sporazuma upravlja Centar za kulturu Čakovec. Time je ova reprezentativna zgrada u središtu Čakovca, koju je Županija obnovila, dana na upravljanje jednoj od najvažnijih kulturnih institucija koje djeluju u Međimurju, s ciljem da o sadržajima i programima odlučuju oni za koje je popularna Scheierica prvobitno namijenjena.

Prema riječima dr.sc. Blaženke Novak, više stučne suradnice za prosvjetu i kulturu u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije, dobro je što se odustalo od prodaje ili trajnog iznajmljivanja ove zgrade, jer sigurno kod nas ima dovoljno sadržaja i publike da ona bude iskorištena. Izuzetno je važno da  o sadržajima u ovom objektu odlučuju stručni ljudi, jer samo tako Scheierica ponovno može postane reprezentativno mjesto. 

Voditeljica izložbenog i filmskog programa u Centru za kulturu Čakovec Marina Oskoruš naglasila je da je ovaj objekt već prije stotinu godina bio središte čakovečkog i međimurskog kulturnog života te da nema razloga to to ne bude i ubuduće. Sporazumom između Županije i Centra za kulturu regulirani su odnosi oko održavanja i hladnog pogona, dok posebno Umjetničko vijeće odlučuje o sadržajima i programima koji se u noj odvijaju. Tako je već od ove kalendarske sa Učiteljskim fakultetom Odsjekom u Čakovcu, Autonomnim centrom ACT  i Hrvatskim društvom likovnih umjetnika Međimurja potpisan sporazum koji definira dio programa koji će se tijekom godine odvijati u Scheierovoj zgradi.

Program su predstavili  docentica na Učiteljskom fakultetu u Čakovcu, Kristina Horvat Blažinović i predstavnik Udruge "Act" Kruno Još, naglasivši da im je osim edukacije, promocije kvalitetnih umjetnika i uključivanja mladih, cilj povezivanje sa sličnim multimedijalnim centrima u Hrvatskoj, ali i financiranje projekata u kulturi putem EU fondova. Prodekanica Učiteljskog fakulteta – odsjeka u Čakovcu, doc. dr. .sc. Tamara Turza Bogan rekla je da se ovom suradnjom ova visokoškolska ustanova otvara prema zajednici u kojoj radi i djeluje, te da i na ovaj način žele dati doprinos razvoju Čakovca i Međimurja.

Prezentirani program obuhvaća izložbe, predavanja, kreativne radionice, filmski i kazališni program, koji će trajati do kolovoza ove godine.

{gallery}2013galerije/Sijecanj_2013/Scheier{/gallery}   

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content