Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

6 i pol milijuna kuna godišnje za prijevoz učenika i studenata

Datum objave: 4. siječnja 2013.
Međimurska županija te Općine i Gradovi u 2013. godini za potrebe prijevoza učenika i studenata iz svojih proračuna izdvojit će 6.500.000,00 kuna. Županija naime za prijevoz osnovnoškolaca preko decentraliziranih sredstava izdvaja 4.000.000,00 kuna, za prijevoz srednjoškolaca milijun, a isto toliko i za prijevoz studenata.
Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec na konferenciji za novinare održanoj u petak u Maloj vijećnici, rekao je da je javni poziv za subvencionirani prijevoz studenata u tijeku te se očekuje da će se prijaviti njih oko 2.300. Svima koji studiraju u Čakovcu i Varaždinu Županija subvencionira kartu sa 50 kuna mjesečno. Studenti u Zagrebu, Koprivnici, Križevcima, Zaprešiću, Zaboku i Maruševcu imaju pravo na 10 jednosmjernih vožnji vlakom te 7 jednosmjernih vožnji autobusom. Polaznici riječkih, zadarskih i pulskih fakulteta mogu ostvariti pravo za 6 vožnji vlakom i 4 autobusom. Studentima koji studiraju u ostalim hrvatskim gradovima Međimurska županija osigurava 6 jednosmjernih vožnja vlakom, a studentima u inozemstvu jednokratno će isplatiti 500,00 kuna.
Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport MŽ Sonja Tošić Grlač rekla je da su detaljni podaci istaknuti na županijskim internetskim stranicama (www.medjimurska-zupanija.hr). Javni poziv je otvoren do 20. siječnja ove godine, a studenti koji žele ostvariti pravo na besplatne karte, subvencije ili jednokratnu novčanu isplatu trebaju obratiti pozornost na pravilno ispunjavanje upitnika te dostavljanje potvrde o redovnom upisu te  presliku osobne iskaznice.
U tijeku je i natječaj za studentske kredite. Međimurska županija subvencionira kamatu, a za tu je namjenu u Proračunu osigurano pola milijuna kuna. Prema zamjeniku Posavcu, trenutno je aktivno 237 studentskih kredita, a u deset godina koliko traje ovaj projekt, kredite je koristilo oko tisuću studenata. Zamjenik je naglasio da su svjesni važnosti obrazovanja, te da unatoč financijski teškim vremenima, ovakvim potporama iz Proračuna nastoje učenicima, studentima i njihovim roditeljima omogućiti jeftinije školovanje.
krediti_nas
Međimurska županija te Općine i Gradovi u 2013. godini za potrebe prijevoza učenika i studenata iz svojih proračuna izdvojit će 6.500.000,00 kuna. Županija naime za prijevoz osnovnoškolaca preko decentraliziranih sredstava izdvaja 4.000.000,00 kuna, za prijevoz srednjoškolaca milijun, a isto toliko i za prijevoz studenata.

Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec na konferenciji za novinare održanoj u petak u Maloj vijećnici, rekao je da je javni poziv za subvencionirani prijevoz studenata u tijeku te se očekuje da će se prijaviti njih oko 2.300. Svima koji studiraju u Čakovcu i Varaždinu Županija subvencionira kartu sa 50 kuna mjesečno. Studenti u Zagrebu, Koprivnici, Križevcima, Zaprešiću, Zaboku i Maruševcu imaju pravo na 10 jednosmjernih vožnji vlakom te 7 jednosmjernih vožnji autobusom. Polaznici riječkih, zadarskih i pulskih fakulteta mogu ostvariti pravo za 6 vožnji vlakom i 4 autobusom. Studentima koji studiraju u ostalim hrvatskim gradovima Međimurska županija osigurava 6 jednosmjernih vožnja vlakom, a studentima u inozemstvu jednokratno će isplatiti 500,00 kuna.

Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport MŽ Sonja Tošić Grlač rekla je da su detaljni podaci istaknuti na županijskim internetskim stranicama (www.medjimurska-zupanija.hr). Javni poziv je otvoren do 20. siječnja ove godine, a studenti koji žele ostvariti pravo na besplatne karte, subvencije ili jednokratnu novčanu isplatu trebaju obratiti pozornost na pravilno ispunjavanje upitnika te dostavljanje potvrde o redovnom upisu te  presliku osobne iskaznice.

U tijeku je i natječaj za studentske kredite. Međimurska županija subvencionira kamatu, a za tu je namjenu u Proračunu osigurano pola milijuna kuna. Prema zamjeniku Posavcu, trenutno je aktivno 237 studentskih kredita, a u deset godina koliko traje ovaj projekt, kredite je koristilo oko tisuću studenata. Zamjenik je naglasio da su svjesni važnosti obrazovanja, te da unatoč financijski teškim vremenima, ovakvim potporama iz Proračuna nastoje učenicima, studentima i njihovim roditeljima omogućiti jeftinije školovanje.

{gallery}2013galerije/Sijecanj_2013/Krediti{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content