Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.8 °C
1029.0 hPa
48 %

Švicarski Međimurci posljednji put darivali djecu poginulih branitelja

Datum objave: 2. siječnja 2013.
Prošli petak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu Društvo Međimuraca iz Švicarske po 20-ti put darivalo je djecu poginulih i nestalih hrvatskih branitelja iz naše županije. Naime, Društvo je osnovano 1992. godine s ciljem pomoći domovini koja je u to vrijeme bila u ratu.
Kako im je jedna od niti vodilja prilikom osnivanja bila konkretna pomoć napadnutoj zemlji, željeli su pomoći u školovanju one djece koja su u ratu ostala bez roditelja. U ova dva desetljeća preko njih u hrvatsku je došlo mnogo novca, a pomognuto je školovanje preko 50 djece. Mnogi od njih danas su odrasli i uspješni mladi ljudi, a okrugla obljetnica bila je prilika da se svi još jednom okupe i zahvale donatorima.
Kako su djeca danas odrasla, ove su godine dodijeljene posljednje dvije donacije.
Društvo Međimuraca iz Švicarske tradicionalno se u rodnom kraju okuplja tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana te je ta prilika iskorištena i za predstavljanje monografije Društva koja je izašla ove godine. Autor Vladimir Mihaljević Kantor na jednom je mjestu objedinio sve fakte, dokumente, darovnice i fotografije koje svjedoče o bogatom radu društva od osnivanja do danas.
Na svečanosti u petak kao posebni gost bio je i Branimir Petranović. On je naime vrlo dobro poznat među našim iseljenicima u Švicarskoj, a jedan je i od najvećih donatora Društva. Zanimljivo je da, iako je sve ove godine pomagao Društvo nikad nije bio u Međimurju. No, to se ove godine promijenilo te je našu županiju posjetio na poziv predsjednika Skupštine Petra Novačkog prilikom posjeta Društvu prošlog ljeta.
Društvo Međimuraca predstavljao je Ivan Novak koji je ujedno i vodio program. U ime Međimurske županije Društvu se na nesebičnoj pomoći svih ovih godina zahvalio zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec, pozvavši ih da se vrate u domovinu te obećavši im svu pomoć i podršku kod eventualnih ulaganja i pokretanja poslova.
Svicarci_nas
Prošli petak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu Društvo Međimuraca iz Švicarske po 20-ti put darivalo je djecu poginulih i nestalih hrvatskih branitelja iz naše županije. Naime, Društvo je osnovano 1992. godine s ciljem pomoći domovini koja je u to vrijeme bila u ratu.

Kako im je jedna od niti vodilja prilikom osnivanja bila konkretna pomoć napadnutoj zemlji, željeli su pomoći u školovanju one djece koja su u ratu ostala bez roditelja. U ova dva desetljeća preko njih u hrvatsku je došlo mnogo novca, a pomognuto je školovanje preko 50 djece. Mnogi od njih danas su odrasli i uspješni mladi ljudi, a okrugla obljetnica bila je prilika da se svi još jednom okupe i zahvale donatorima.

Kako su djeca danas odrasla, ove su godine dodijeljene posljednje dvije donacije. 

Društvo Međimuraca iz Švicarske tradicionalno se u rodnom kraju okuplja tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana te je ta prilika iskorištena i za predstavljanje monografije Društva koja je izašla ove godine. Autor Vladimir Mihaljević Kantor na jednom je mjestu objedinio sve fakte, dokumente, darovnice i fotografije koje svjedoče o bogatom radu društva od osnivanja do danas.

Na svečanosti u petak kao posebni gost bio je i Branimir Petranović. On je naime vrlo dobro poznat među našim iseljenicima u Švicarskoj, a jedan je i od najvećih donatora Društva. Zanimljivo je da, iako je sve ove godine pomagao Društvo nikad nije bio u Međimurju. No, to se ove godine promijenilo te je našu županiju posjetio na poziv predsjednika Skupštine Petra Novačkog prilikom posjeta Društvu prošlog ljeta.  

Društvo Međimuraca predstavljao je Ivan Novak koji je ujedno i vodio program. U ime Međimurske županije Društvu se na nesebičnoj pomoći svih ovih godina zahvalio zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec, pozvavši ih da se vrate u domovinu te obećavši im svu pomoć i podršku kod eventualnih ulaganja i pokretanja poslova.

{gallery}2013galerije/Sijecanj_2013/Svicarci{/gallery}    

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content