Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Još 2 milijuna kuna za poplavljene

Datum objave: 21. prosinca 2012.
Vlada Republike Hrvatske na svojoj je sjednici održanoj 20. prosinca 2012. godine donijela Odluku o dodjeli sredstava žurne pomoći kao predujam za ublažavanje posljedica elementarne nepogode (poplave) nastale u studenom ove godine.
Ukupno je za poplavljene dodijeljeno 4.500.000,00 kuna, od čega za stradale na području Općine Nedelišće ide 2.056.150,00 kuna. Kako stoji u obrazloženju odluke, ovaj predujam dodjeljuje se zbog činjenice da Hrvatski Sabor više ne može uvrstiti predmet u svoju proceduru rasprave i odlučivanja, a konačni zahtjevi pristigli su u zakonskom roku. Ova pomoć ne podrazumijeva naknadu šteta.
Očekuje se da će početkom sljedeće godine hrvatska Vlada oštećenima u poplavi u Pušćinama temeljem Izvješća županijskog povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, isplatiti još novca.
Puscine04
Vlada Republike Hrvatske na svojoj je sjednici održanoj 20. prosinca 2012. godine donijela Odluku o dodjeli sredstava žurne pomoći kao predujam za ublažavanje posljedica elementarne nepogode (poplave) nastale u studenom ove godine.
Ukupno je za poplavljene dodijeljeno 4.500.000,00 kuna, od čega za stradale na području Općine Nedelišće ide 2.056.150,00 kuna. Kako stoji u obrazloženju odluke, ovaj predujam dodjeljuje se zbog činjenice da Hrvatski Sabor više ne može uvrstiti predmet u svoju proceduru rasprave i odlučivanja, a konačni zahtjevi pristigli su u zakonskom roku. Ova pomoć ne podrazumijeva naknadu šteta.

Očekuje se da će početkom sljedeće godine hrvatska Vlada oštećenima u poplavi u Pušćinama temeljem Izvješća županijskog povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, isplatiti još novca.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content